Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jobb elől apró, alig látható...

Jobb elől apró, alig látható buborékok mitől vannak légtelenítésnél?

Figyelt kérdés

Elől teljes futóműfelújítás volt, ebbe beleértve csonkállvány és féknyereg cserét. Valamiért puha a fék, egyáltalán nem akar felkeményedni többszöri légtelenítés után. Arra lettem figyelmes, hogy jobb elöl apró buborékok jönnek ki légtelenítésnél és nem fogy el. Ez mitől lehet?

Honda Civic 1994



2022. márc. 30. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

valószínűleg másik keréknél volt sikertelen a légtelenítés és csak átszökik onnan pár bubborék jobb előlre

teljes légtelenítést végezz ismét

2022. márc. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Elsővel értek egyet. Körbe le kell légteleníteni az egészet.
2022. márc. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A fékolajtartálytól a legtávolabbival kezdj, és a legközelebbi legyen az utolsó. Így nem marad benne levegő.
2022. márc. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jobb hátulról kezdtem. Ahogy azt kell. Mindent jól csináltunk. Máshol már nem jött levegő, de akkor megpróbáljuk még 1x.
2022. márc. 30. 11:09
 5/11 anonim ***** válasza:
AZ is lehet hogy valahol levegőt szív, akkor sose tudod kilégteleníteni.
2022. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem például a suzukinál a fékerőszabályzónál szívta a levegőt , és ezáltal meg én szívtam sokáig.
2022. márc. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#4: van olyan autó, ahol eltér a megszokott sorrendtől. Érdemes utánanézni, hogy tiédnél mi a sorrend.
2022. márc. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sehol sem ereszt, mielött féknyereg lett rajta cserélve jó volt. Amint össze lett rakva nem működött. Mindenhol jo csak jobb elöl jönnek ilyen kis bubik és sok apró.
2022. márc. 30. 16:41
 9/11 anonim ***** válasza:

Az hogy nem ereszt sehol (vagy legalábbis te nem látod), nem jelenti azt hogy nem tud levegőt szívni.

Ha féknyereg csere volt, akkor én onnan indulnék visszafelé a hibát keresve.

Lehet hogy csak egy rosszul meghúzott hollander, vagy egy hatvan forintos "O gyűrű", vagy hajszálrepedés a fékcsövön...

"Elől teljes futóműfelújítás volt, ebbe beleértve csonkállvány és féknyereg cserét."

Ha ezeket magad csináltad, akkor magadnál kell reklamálni.

Ha szerelőnél csináltattad, akkor oda kell visszavinni.

2022. márc. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 krwkco ***** válasza:

"Arra lettem figyelmes, hogy jobb elöl apró buborékok jönnek ki légtelenítésnél és nem fogy el. Ez mitől lehet?"

A légtelenítő csavar meneténél mennek be a buborékok. kikell csavarni teljesen és teflonszalaggal vagy szilikonzsírral tömítve kell visszacsavarni. Vagy nem törödni vele, mert megfelelő légtelenítési módszernél, azok a buborékok csak kifele jönnek, kisodródnak.

A fék nem ettől puha.

- Ha egyébként működik, akkor a gumicsövek tágulását érzed

- Az ABS kocka nem lett diag műszerrel megjáratva és ott maradt levegő

- Valamelyik tömítésnél levegőt szív be a rendszer, ahogy mások is írták.

A kérdés, hogy légtelenítés után egy időre megjavul és fokozatosan puhul a fék, vagy a légtelenítésnek nincs semmi érezhető hatása.

2022. márc. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!