Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melegben mitől mehet jobban...

Melegben mitől mehet jobban az autó, mint hidegben?

Figyelt kérdés

2009 W212 E250 CDI 5G

Most hogy ilyen szép idők vannak, 20-25 fok körül klímával érezhetően jobban húz, mint 0-10 fok közt fűtéssel.

Aminek pont fordítva kéne lennie.


2022. márc. 27. 18:20
 1/7 anonim válasza:
23%
Nem értek hozzá, szóval előre bocsánat ha hülyeséget írok. De szerintem a hideg hatására a motornak sokkal nehezebb feladata van és ezért nem húz annyira. És most pedig mivel meleg van ezért nincs olyan környezeti hatás ami befolyásolna a motor működését.
2022. márc. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
#1 Ahogy a kérdező is írta, ez pont fordítva van. A hideg levegő sűrűbb, így egységnyi levegő több oxigént tartalmaz, ezért hideg időben egy kicsivel jobb a motorok teljesítménye. Persze ez nem igazán érezhető különbség, de méréssel egyértelműen kimutatható.
2022. márc. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Húzásban én nem vettem észre ilyen különbséget. De ahogy jön a jó idő, jönnek a jó fogyasztások. Mivel hosszú utakon autópályán ingázok, a relatív nagy sebesség miatt számít a melegebb, kitágult, ritkább, ezért kisebb légellenállású levegő. Nyilván városban, rövidebb utakon ez nem számít számottevően.

A húzásra épp a hideg levegőnek kellene hatással lennie, hiszen az összehúzódó hideg levegő több oxigént tartalmaz, amibe több üzemanyagot lehet fecskendezni, ezért nagyobb a teljesítmény. Ezen az elven működik az intercooler.

2022. márc. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20 fokban klímázni :DDDD
2022. márc. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Képzeld, nem mindenki csak városban közlekedik, ha kint 20 fok van, felhúzott ablaknál a nap melege nagyon felfűti az autót, és autópálya tempónál nem szeretem lehúzni az ablakot, mert huzat van és nem lehet beszélgetni olyan zaj.
2022. márc. 27. 21:36
 6/7 D. Brasco ***** válasza:
Semmivel sem megy jobban hidd el,ugyanis az fizikai keptelenseg lenne a miatt amit a 2-es ír....ezt az "érzésre" dolgot meg hagyjuk.....
2022. márc. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én valami kezdődő injektor problémára gondoltam, amitől hidegben nem megy olyan jól, bár nem tudom lehet -e köze hozzá
2022. márc. 27. 23:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!