Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Féltengely csukló hiba. Na de...

Féltengely csukló hiba. Na de melyik oldalon?

Figyelt kérdés

Adott egy első kerék meghajtású autó. Amikor jobbra kanyarodok és gázt adok, ropogást hallok a bal kerék felől. (élesebb kanyaroknál jelentkezik) Ha a kanyart gáz ráadás nélkül veszem be, nem hallatszik a ropogás. Na már most. Utána olvastam több helyen, sikerült is leszűrni, hogy ez valószínűleg féltengely csukló probléma lesz. Meg is vettem az újat, ki is lett cserélve viszont a ropogás nem szünt meg. Aztán miután ezt elmondtam a szerelőnek, ő azzal jött, hogy ha jobbra tűröm a kormányt és balról hallatszik a ropogás akkor a jobb oldali csukló a rossz csak valamilyen megmagyarázhatatlan okból amit én nem értettem, "átmegy" oda ez a ropogó hang ... Most komolyan, ez lehetséges? Tényleg a jobb oldali a rossz?

Erről sehol nem találtam konkrét leírást, így bátorkodtam azt gondolni, hogy ha már bal oldalon hallom akkor ott is lehet a gond. Az már egy másik történet, hogy a szerelő miért csak a csere után osztotta meg velem ezt az infót..


(vw Bora, 1.6)


Köszönöm a válaszokat előre is.



2022. márc. 6. 00:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Végülis mindegy, mert párban kell őket cserélni(jobb/baloldal)

A tengely viszi a hangot, nehéz megállapítani.

Megmozgatni viszont egyszerűbb a csuklót, üresben, aknáról/emelőről.

2022. márc. 6. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ilyet sem hallottam még hogy csak az egyiket cserélik. Ha féltengely akkor párban csere. Talpas stb mind párban.
2022. márc. 6. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a bal oldalit kicserélte, akkor már nem sok választás maradt. Egyébként sokszor a kiszakadt porvédő gumi is jelzi, hogy melyik a rossz.
2022. márc. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Beviz Elek ***** válasza:

Féltengelyt párban cserélni???? Viszi a hangot a féltengely???? Aknán megnézed???? Ember, menj haza.


Valaki hallgassa kívülről a hangot és meg lehet azt mondani hogy honnan jön, esetleg érdemes lehet ránézni a belső csuklóra is bár nekem azzal sosem volt bajom és nem ismerem fel hangról.

2022. márc. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!