Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alfa Romeo 145 vs. Mazda 323f?

Alfa Romeo 145 vs. Mazda 323f?

Figyelt kérdés
melyiket érdemes? érvek/ellenérveket kérnék. köszi.
2010. szept. 12. 13:42
1 2
 11/13 anonim válasza:
Japán autókhoz illik hozzátenni hogy az alkatrész ár, jóval az átlag felett van! Az alfákhoz hozzátennék annyit, hogy igen kényesebbek, de vegyük figyelembe hogy gyárilag ki vannak hegyezve, ami miatt kicsit több odafigyelést igényelnek, de valamit valamiért! Összességében nem drágább mint egy japánnak az üzemeltetése, ugyanis az alfánál külön kitérnek az extrém használat mellett alkalmazandó olajokra satöbbi, amit sokan nem adnak meg neki, majd tapossák, majd sírnak hogy véres lesz a torka! Lényeg hogy még mindig olcsóbb egy alfába a bele való olaj, mint egy japán féltengely például! Az elektronikát szeretik még az alfáknál szapulni, de azt nem teszik hozzá hogy az elektronika Bosch gyártmány, és ha cserélni kell, akkor magnetti marellit szokás belerakni, mivel a az megbízhatóbb!!! És a végén kiderül hogy az elektronikai hibákért a életre tervezett Bosch minőség a felelős! Nálunk a családban van Alfa, meg van opel-audi-ford, és nálunk semmivel sem hibásodik meg többször az alfa, mint a német, sőt, az opel, meg a ford is hagyott már az út mentén, és csak a vonatás segített, az alfa még mindig hazahozott!!! Pedig régen nem szerettem az alfákat, de beláttam, hogy semmivel se megbízhatatlanabb mint a német, sőt....!
2011. szept. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Ésszel kell választani, '88-as Kadett 1.6D Bosch adagolói gyári beszereléssel bírták 20 éves koráig, utána vettem egy újabbat (1.6 F Astra), mert volt pénzem, hiba nélkül mentem vele 350 000 kilométert. Egyszer gömbcsuklót cseréltem, valamint kipuffrendszert cseréltem (hang miatt), azon kívül semmi. Még amit annyian mondanak, hogy rozsdásodik, nos még az is ismeretlen fogalom volt számomra. Majd - mit hoz az élet - elkezdett fájni a klíma hiánya, így ismét vettem egy Astrát, jelenleg is hiba nélkül megy (2007-es 1.6 H Astra), de szerintem még 67 000 kilométernél ez nem akkora teljesítmény. De nem zörög, klímázva megeszi a 8 litert is akár (szégyen a Kadett 4,5, majd az F 7 literjéhez képest), de cserében a 180-as utazót hegyen-völgyön át tartja. Klíma nélkül mostanság kezd lemenni egyébként 7-7.5 literre, ami inkább tetszetős...
2011. szept. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

utolsónak:

Persze ésszel, de bővebben is kéne írnod, kadettom nekem is volt, dízeltől a gsi-ig a karosszéria bizony nagyon szeret rohadni, sárvádő ívek különösen! Az a legszebb, hogy haver G astráján is még jelentkezi a sárvédő íven a rohadás, tehát a erősen korrodáló karosszéria még a g astránál is vígan jelen van, van f astránk, az nem rohad, de hozzá is teszem hogy vizet se lát csak mosáskor, garázsban áll, 100.000 van benne, de már termosztát lehalt, már a bukkanókban érezni hogy a futómű sem az igazi, nem rossz még, de könyörgöm a 23 éves alfa 75 futóműve még stabilabb, pedig az kapott futót is rendesen! Adagolót említed, az van az alfában is (bosch) a h astrát meg ne az öreg olaszhoz tegyük, mert sokan ott cseszik el hogy mondja hogy H astra, majd jönnek az öreg alfákkal. tegyél ár/tudás mércével egy H astrát egy alfa 159 mellé, és nézd meg hogy melyik márka mit ad azonos áron? És ha félne valaki a 159-től, német aútó fanok, bele lehet ülni, a 159-ben már sajna német blokk van, amit a totalcaron erősen elhibázott döntésnek tartanak. Ez egy nagy negatívuma a 159-nek. Jó a német is, csak drága, és olyannak valók, aki csak A pontból B pontba el akar jutni és ennyi. Aki szeret vezetni, és élvezni is azt, annak egyszer ki kell próbálni az alfát, és ezt úgy mondom hogy német autó fan voltam, de beleültem az alfába, azóta beismerem hogy teljesen más világ az alfa!

2011. okt. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!