Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üzemórás motor?

Üzemórás motor?

Figyelt kérdés

sziasztok szeretnénk venni egy Kawasaki 250 2t cross-t és ugye ezeket a motorokat versenyzésre ugrasztásra repülnek vele jobbra balra szóval kenik nekik rendesen


de én endurozásra szeretném használni és mikor olyan út van előttem akkor oda kenni neki de semmi ugra bugra akkor a üzemára máshogy telik így a motorban ugye? mert úgy tudom hogy 50 üzemóránként kell dugót gyűrűt cserélni a motorban ha versenyeznénk vele


de ha úgy használnám mint ahogy le írtam akkor 2 hónapot is ki bírna így a motor mármint elég volna 2 hónap múlva dugót gyűrűt cserélnem igaz ?

olajat szűrőt aszt hetente cserélném


igaz hogy van erre a célra kimondottan enduro motorok de a Kawasakinak nagyon tetszik a hangja a felszereltsége teljesítménye ezért is néztem ki magamnak

azért írtam ki a kérdést hogy ha nem úgy használnám amire tervezték akkor nem volna 1 üzemára 1 óra más volna a fenntartása is vagy is gondolom


2022. febr. 23. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne használd endurozásra! Az üzemóra nem változik. Vannak bőven 2t endurok, ha ragaszkodsz a 2t-hez. Azzal legalább közúton is mehetsz.
2022. febr. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fejjel lefele van a motor egy ugratasnal akkor gyorsabban jar az üzemóramérő ? Vagy ha egy helyben jar a motor beinditva akkor lassabban telik az 1 üzemóra ?

Mindegy annak ha jar a motor telik az idő.

2022. febr. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az üzemóra olyan gépeknél alkalmazzák,ahol nem a megtett táv ,hanem a munka mértéke a mérvadó ,pl : mezőgazd gépeken,vagy akár ipari gépeken. Vagy esetünkben a versenymotor..


Esetünkben azt jelenti, hogy verseny használat mellett, ahol kenik neki mint az állat, kibír 50 órát. Más használat mellett lehet kibír 150et is,csak a gyártó arra vállal felelősséget hogy ennyit kibír az alkatrész.

2022. febr. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pár napja ennek a kérdésnek az ellentétét tetted fel. Azaz gondolom még te sem tudod, mit szeretnél. Szerintem 4t endúró motort akarsz, csak még te sem vagy tisztában vele :p
2022. febr. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
(amúgy hogy mondjuk egy 250-es 1 hengeres motornak milyen hangja van, az főleg a kipufogó meg ütemszám függvénye. Lehet szépen szóló 4t is, csak olyan kipufogórendszer kell hozzá.)
2022. febr. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igaz hogy ellentétét tettem fel mert félek a üzemórás motortól de Kawasaki 250 2t-re nagyon húz a szívem
2022. febr. 24. 17:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Az uzemora nem megy lassabban attol hogy endurozol vele.
2022. márc. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Itt nálunk egy srác 125ös kx-et nyúzta egy dugoval 6 évig erdőben szóval én sem aggódom túl az üzemórát!
2022. márc. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!