Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi törtéhetett az ablaktörlő...

Mi törtéhetett az ablaktörlő lapátommal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Először is egy lány vagyok és nem értek az autók mechanikai részéhez, meg az elektromoshoz sem. Pechemre tegnap délután mikor el akartam indulni nem működött az ablaktölröl, amire benne a remek időben szükségem lett volna... A legközelebbi szerelőnek el van törve a karja é esőben nem sok esélyem vam messzebb jutni a kocsival mint néhány utca. Nincs tippetek h mi okozza a bajt?

Annyit hallok h mozog az a valami aminek mozgatnia kellene a lapátot de nem csinál semmit. És ami a legrosszabb és simán tudom mozgatni a kezemmel a lapátot, amit előtt nem tudtam :(

Tippek?

Előre is köszi!

23/L


2010. szept. 11. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a motor mehetett tönkre. Ha nem mozogna egy kicsit sem, akkor talán a biztosíték égett ki. Nézd meg a biztosítéktáblát, hátha csak egy biztosíték.
2010. szept. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

-előzőnek-

hallja, hogy "mozog az a valami aminek mozgatnia kellene a lapátot", tehát a motor működik, ergo elektromos hiba nem lehet...

a hiba mechanikai, a motor és a karok összekötésénél van. valószínűleg, a motor tengelyén lazult fel a meghajtás.

2010. szept. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
milyen autó?
2010. szept. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gyors improvizáció.Vágj félbe egy krumplit és dörzsöld be vele a szélvédőt.Egy X ideig lepergeti a vizet.Mi a rally pályán így csináljuk. :)
2010. szept. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat! :) Ford focus!

a motor működik, d nem tudjuk szétszedni vagyis leszedni a lapátokat! :( Holnap mennék melózni vele, de nem tudom mi lesz így!

Hogyan lehet az ablaktörlő karokat levenni?

2010. szept. 11. 16:59
 6/8 anonim ***** válasza:
hát azt vagy erősen le kell húzni ,vagy pedíg van egy kis kocka az ablaktörlő tövénél amit ha felnyit sz van benne egy kis csavar és azt ki kell csavarni ezután lejön az ablaktörlő kar. De nem vagyok benne biztos hogy így van, lehet hogy bellülről van rögzítve
2010. szept. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

ahogy olvastam a kérdésed,már akkor rájöttem,hogy ford focusról van szó...nálunk is ugyan ez a helyzet...kb 40000Ft-ér csinálják meg...

mi úgy csináltuk meg,hogy leszereltük a lapátokat (nem nehéz,csak egy 13-as kulcs kell hozzá),levettük azt a műanyag részt alóla(ha szemben állsz az autóval,akkor csak a jobb oldalit kell,és csak egy csavar fogja),és alatta,azt a 2 kart,amiknek együtt kéne mozogniuk összefogtuk kötözővel...ez a legkézenfekvőbb megoldás.

de mindig legyen nálad kötöző,meg 13-as kulcs,és csavarhúzó,mert lehet,hogy szükség lesz még rá.

2010. szept. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítőkész válaszokat!

Utolsó:Köszönöm a segítséget, akkor látom egy cipőben járunk... Nekem ezzel a focussal már így is rengeteg bajom volt... és van is. Mikor megvettük semmi baja sem volt (tavaly vettük októbr végén) Aztán egy véletlen folytán márciusban belénk jöttek és azóta minden baja van... A futóművem úgy elállítódott h nem tudom hány ezerért állították vissza + megette a gumiaimat ami mehetett a 'kukába'. Aztán egyik nap elkezdett rángatni a kocsi, persze egyből szerelő, gyertya csere de ugyan ugy folytatta. Utána azt mondták h lehet h vizes a benzin a tankban. Jó tankoltam hper szuper Shell V-Power Racinget, az sem segített. Most ha rendbe jön a karja a srácnak akkor viszem vissza, de már azon is gondolkozom h túl adok rajta. Kezdem unni hogy minden hónapban a gatyám rámegy a javításra és akkor még téli gumit nem is vettem a kocsira...

Valaki akinek még ford focusa van és hasonló cipőben jár? Előre is köszi :)

2010. szept. 12. 14:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!