Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha van egy aksim amire az van...

Ha van egy aksim amire az van írva, hogy 0.4 A-rel 5-10 óráig kell tölteni vagy 1.5 A-rel 1 óráig, de nekem csak 5 A-es töltőm van, akkor azzal felmerjem tölteni? Valamint mennyi ideig töltsem ha lehet vele?

Figyelt kérdés
2022. febr. 12. 10:36
 1/3 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
2-2,5 óráig kell töltened.
2022. febr. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát figyelj én elhiszem neked, de ha

0.4A -> 5-10h;

1.5A -> 1h;

akkor hogy lesz

5A -> 2-2.5h?


Tényleg nem beléd kötni szeretnék, csak nem értem hogy mi a kettő között az arányosság.

2022. febr. 12. 12:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha 5-A-val töltöd 2 dolog történhet,


1. gyorsan feltölt (esélyes hogy károsodik) kb 12-perc alatt, ez nem valószínű.

2. Tönkremegy teljesen és/vagy eldurran.


Amúgy ha ez az akku 12 voltos akkor vegyél olyan autóizzót ami olyan 1A körül vesz fel, kösd sorba az akkuval és úgy töltsd, az izzó áramkorlátként fog funkcionálni és csak annyi árammal engedi tölteni az akkut ami rá van írva. Ha nincs rá írva az Amper/miliamper csak a watt, akkor oszd el a vattot a 12voltos fesszel és kijön az amper szám.

Bár ez csak sima régi buta töltőkkel működik okos töltővel nem.


Mondjuk jó lenne tudni milyen akku pontosan amiről szó van, meg hát hogy milyen töltő, mert ez így csak vaktában találgatás.

2022. febr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!