Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autópálya matrica szabadáras?

Az autópálya matrica szabadáras?

Figyelt kérdés

2022. febr. 3. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

A matrica nem.


Viszont a "szolgáltatásért" számíthatnak fel díjat a forgalmazók.

2022. febr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Fix áras. Annyiért megkapod a benzinkúton vagy a núsz oldalán.

Ha forgalmazón keresztül veszed, akkor ezen felül felszámolhatnak tranzakciós vagy "szolgáltatási" díjat. Ezeknek a forgalmazóknak a weboldalai sok esetben hivatalosnak akarnak tűnni (pl. hu-vignette.com, autopalyamatrica.hu, utdij.hu stb.), de ez ne tévesszen meg.

A NÚSZ oldalán tranzakciós díj nélkül tudod megvenni, igaz regisztrációhoz kötött.

2022. febr. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudjuk hogy fizikailag matrica nincs. Köszönöm a hozzászólást, értette ugyan, de még sem válaszolt rá.
2022. febr. 3. 21:49
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen értelemben?

A 2-es válaszoló leírta, hogy nem szabadáras, nagyjából mindenhol ugyanannyit kell fizetni érte.

Ha az a gond, hogy fizetni kell érte és nem ingyenes: nekem ezzel semmi bajom. Tulajdonképpen többletszolgáltatást kap az ember, mint a sima ezer éves kétsávos utakon. Drágának drága, de mi nem az? Én 4 db megyeit veszek évek óta. Még mindig olcsóbb, mint régebben, amikor az éves országost voltam kénytelem megvenni a megyei rendszer hiányában. Ha azt nézzük, hogy az autó össz fenntartása, vagy csak egy évben a tankolás mennyibe kerül, ahhoz képest nem egy horribilis összeg.

2022. febr. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem ezt kerdeztem
2022. febr. 4. 10:30
 6/6 anonim ***** válasza:
57%
3-as, nem beszéni a magyar?
2022. febr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!