Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50-es jogsival 125-ös motort...

50-es jogsival 125-ös motort vezetni?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy a rend őrei mennyire figyelik, illetve mit tehetnek akkor, ha elkapnak valakit egy 125-ös motoron úgy, hogy az illetőnek csak 50-esre van jogosítványa.


Illetve mily szankció várható abban az esetben, ha kiderülne, hogy a 125-ös motor 50-esként van bejegyezve.


Köszi a válaszokat.


2010. szept. 10. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Figyelik. Párom motorját 125-ösnek nézték, le is intették, de csak egy nagytestű 50-es volt. A rendőr százezrekkel fenyegetőzött. Ha 50-es papírjai vannak a 125-ösnek, és a rendőr kiszúrja, hogy hát lehet ez mégsem 50-es motor, bekéreti vizsgálatra a rendőrségi bázisra és ha bekéreti akkor onnantól kezdve nem gyengén tudnak büntetni.
2010. szept. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy szerezd meg a jogsit 125-re..ha már meg tudod venni a motort, belefér a jogsi is:|
2010. szept. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

l. Semmit nem számít, hogy 50 ccm-esre van jogsid. Ha 125 ccm vezetésén kapnak, akkor az jogosítvány nélküli vezetésnek minősül és több tízezer Ft-os büntetésre számíthatsz.

2. Ha egy motort alacsonyabb kategóriára jegyeznek be, mint amilyen, akkor hatósági vizsgálat fogja kideríteni, hogy ki a hunyó. Ha szándékosságot állapítanak meg, akkor az okirat hamisításnak minősül, ami pedig ( a legsúlyosabb esetben) még szabasdágvesztés büntetésével is járhat.

2010. szept. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon figyelik az ilyeneket. Tesómnak is nagy testű 50-ese van és állandóan megállítják, kötekednek... Ha meg papíron 50-es és te még át is baszod őket amikor rákérdeznek hogy az már pedig 50-es annak tényleg súlyos következménye lehet ahogy előttem is írták már.
2010. szept. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is így használom. 125 -ös motort 50-esként. Igaz nekem 125-re megvan a jogsim és van pár rendőr ismerősöm akik mindíg kihúznak a szarból. De ha messzebbre megyek akk se néznek rám....Pedig húzom neki...
2010. szept. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Van olyan tetel is ,hogy Reg ado.Akkor jon az apeh is adocsalassal.Egyebkent meg ha szar helyzetben kapnak el akkor nem csak szabalysertes hanem egybol magassabb tetel.


2 hete kezdtem az A kategoria mar 2 vizsgam meg van.80 penz.


Meg a forgalom hatra van de azt is 2 orabol megoldom.

2010. szept. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!