Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy motorblokkot melegítek...

Ha egy motorblokkot melegítek a sütőben, akkor lesz valami baja?

Figyelt kérdés

Elég jól összerohadt, így kénytelen vagyok ilyen módszerekhez folyamodni.

A sütőnek lesz baja? Vagy csak tisztítsam ki utána?



2022. jan. 12. 18:08
 1/10 crudy ***** válasza:
Egyiknek se lesz.
2022. jan. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
De most ezt étkezési célzattal?
2022. jan. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azért beburkolnám alaposan két réteg sütőpapírba, hogy véletlenül se jöjjön ki nemkívánatos cucc belőle a melegítés alatt....
2022. jan. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Kimondottan baja egyiknek sem lesz. De én biztos nem tennék be egy használt rohadt blokkot oda, ahonnan kvázi eszünk. Nincs otthon kéznél egy gáz forrasztólámpa?
2022. jan. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
A blokk bírni fogja, de a sütőt lehet, hogy nem tudod utána rendesen kitakarítani.
2022. jan. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Használj alá sütópapírt, a tetejére pedig szórjál reszelt sajtot. Menjen 170°C-on 40 percig, aztán told föl 220-ra és had piruljon rá a sajt. :D


Amúgy meg mi a fenének melengetnél egy blokkot?

2022. jan. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 felhevítem, és úgy talán szétjön:D
2022. jan. 12. 20:22
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Használj gázpörzsölőt vagy valamilyen gázégőt.
2022. jan. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#6 vagyok.

"talán szétjön...." ;)

Ha két fém az idők folyamán összegyógyul akkor az egyik felét -amelyik kisebb vagy könnyebben hozzáférhető- föl szoktuk melegíteni.

Vagy kívűlről, vagy csak egy adott helyen.

(ezt hívják kéreg-melegnek v. pont-melegnek)

Amennyiben az egészet betolod a sütőbe, mindkettő egyszerre egyformán melegszik azonos hőfokra, azaz nincs tágulási különbség, ami segítene.

Szóval ugyan ott vagy, a két fém továbbra is szétszedhetetlen, csak mellette még süti is a kezedet, és bebüdösíted vele a sütőt.

Erről ennyit.

2022. jan. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából tágulásbeli különbség az lesz (pl az aluminium blokkfél és az acél csapágy között) (ez az anyagok eltérő hőtágulási tulajdonsága miatt van), az megint másik kérdés, hogy ez olyan minimális, hogy körülbelűl semmit nem fog érni.
2022. jan. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!