Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet egy üzemanyagszűrő...

Hogy lehet egy üzemanyagszűrő örökéletű?

Figyelt kérdés

A Fiat Grande Puntoban van ilyen. Tényleg soha nem kell cserélni, egy szervízleírásban sem szerepel.

Engem az elv érdekelne, hogy mitől nem koszosodik el.

Köszönöm.


2010. szept. 8. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:
ilyen nincs a benzinbe ha akarod ha nem akkor is lessz kosz és ezt meg kell szürni mielőtt az befecskedezőkhöz kerül. ostoba reklám
2010. szept. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 lodarazs ***** válasza:
Vannak olyan márkák, főleg japán, amelyek szűrője a tankban van a szivattyúval egyben. Ezeknél nem kell cserélni. Van olyan, pl. skoda fabia, amelynek a tankon kívül van a szűrője amiben van egy nyomásszabályzó szelep, gyár szerint ezt sem kell cserélni. Ez akkor nem igaz, ha etalonnal jársz, mert akkor muszáj vagy cserélni elég gyakran (mert ugye nem arra lett kitalálva az autó, hogy etalonnal menjen). Ha normális helyen tankolsz, ami nincs Magyarországon, akkor nem kell cserélni. Az élettartam-szűrőket 120 ezrenként érdemes cserélni (ha nem a tankban van).
2010. szept. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A Grande Puntoban is a tankban van. Csak nem értem azt az elvet, ami alapján készítik, működik a soha el nem koszolódó szűrőt. Valaki még erre tudna választ adni?
2010. szept. 9. 07:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Olyan nincs.Mivel pont az a célja hogy összeszedje a szennyeződéseket, előbb utóbb eltömődik.De ha laboratóriumban átszűreted a benyát, akkor ez az elmélet fennállhat:)
2010. szept. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!