Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Beeset egy krovafej a motortér...

Beeset egy krovafej a motortérbe lehet e baj?

Figyelt kérdés
Egy 14mm es véletlen beesett .kiszedni nemtudom lehet e baj belőle?

2021. dec. 16. 13:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Akár lehet is.
2021. dec. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Lehet
2021. dec. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 b1812567 ***** válasza:
97%

Lehet. Nekem a szerelő egy csavaranyát ejtett be, ami akkor derült ki, amikor pár nappal később elfolyt a hűtőfolyadék kb. 5 perc alatt. Mert a hűtőventilátorhoz esett, és végigdarálta a hűtőt, több helyen kilyukasztva. Elég drága móka volt.

A szerviznek, mert persze a végén ők állták a költségeket...

2021. dec. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
ritka esetben okzhat problémát
2021. dec. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
6%

Ha könnyű leszedni a kartert, akkor nézd meg, ott van-e.

DE rengeteg cuccot szedtem már ki olajteknőkből, főleg opelokból szeleprátéteket, szelepékeket, törött himbákat, stb.

Ezek fennakadnak az olajpumpa fémszitáján a vákum miatt.

De jobban éreztem magam, amikor kiszedtem őket.....

2021. dec. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 krwkco ***** válasza:
94%

#5

A MOTORTÉRBE esett be, nem a motorba. Ha a motor nincs szétszedve, egy krovafej sehova sem tud úgy beleesni, hogy lejusson a karterba. Amiket említesz, azok mind eredetileg is benne voltak a motorban.

2021. dec. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 krwkco ***** válasza:

Ott okozhat bajt, ahol fedetlen forgó alkatrészek vannak.

Például a hosszbordás szíjnál. De ha azon az oldalon esett be, szerintem indításkor vagy beszorulna vagy kipattanna. Szóba jöhet még a ventillátor, ahogy 3-as írta. Ha ott esett le, ellenőrizd, hogy nem szorult-e be.

Ha nem került a földre, akkor legvalószínűbb, hogy a motortérvédő alsó lemezen van. Ott nem fog bajt okozni. Legfeljebb menet közben a rázkódástól leesik és végleg elvész.

2021. dec. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Persze, nehogy a szíjtárcsára szorultjon. Amúgy ha a motorba esett volna a gyertyalukon, akkor is mag az égéstérig jutna, nem a karterba.
2021. dec. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ez alulra esett le amikor az akksit akartam lefogatni és jobb oldalt az akksi mellett esett be az autó elejébe valahol
2021. dec. 16. 17:31
 10/15 anonim ***** válasza:

Én is jártam már így. Majd egy év múlva, a következő olajcserekor, a motor alatti burkolatot lenyitva került elő. Csodálom hogy sehol nem pottyant ki útközben.

De olyan is volt, hogy márkaszervizből hoztam el az autót. Kanyarokban valami koppanásszerű furcsa hang volt. Félreálltam és már készültem visszafordulni, hoyg valamit elcsesztek az autón, mert korábban nem volt ilyen hangja. Azért belekukkantottam a motortérbe. A levélrácson hagytak egy krovafejet.

Szerencsére egyik alkalommal se történt semmi baj.

2021. dec. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!