Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezetés közben érezni a...

Vezetés közben érezni a lábtérnél elől hogy kopog a futóművem egyik eleme, főleg anyós oldalnál érezni jobban illetve hallani, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Lengőkarra tippelek, az tud nagyon kopogni?

Lengéscsillapítóm, axiálok újak.



2021. dec. 6. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Lengőkarszilent tud hasonlót pl, kicsit kitekered a kormányt anyósoldal felé, és megrúgdosod a gumi futófelületét, ha mocorog hátra a kerék, akkor lengőkarszilent.


De lehet más is, esetleg stabrúd szilent is. én is mostanában keresgélem egy hasonló zaj forrását, már nézegettem, cseréltem közel mindent de nem találtam meg.

2021. dec. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Talpas gömbfej?
2021. dec. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is próbálok rájönni, de egyenlőre semmi.. elvileg nem mocorog hátra a kerék, többször is néztem és nem igazán mozdul meg, néztem videókat is ezekről a hibàkról és ott rendesen látni hogy nem jó ott valami, nálam viszont nem csinál semmi rendellenességet kopogáson kívül.
2021. dec. 6. 11:52
 4/7 A kérdező kommentje:
Talpas gömbfej, rázópad vizsgálatnál ezt mondták, csak az az érdekes hogy menet közben hallani a kopogásokat, de akkor ott a rázópadnál miért nem lehetett hallani semmit sem?
2021. dec. 6. 11:55
 5/7 anonim ***** válasza:

A talpas az a lengőkargömbfej neve a parasztoknál?


Azt elég könnyű megtalálni, mert kocsi felemel, és a kereket megfogod alul és felül, úgy mozgatod, ha lóg akkor lehet kerékcsapágy is, de főleg a lengőkargömbfej.


Én a saját gondommal asszem bekamerázom a kocsi alját a kerékjáratban valahol, és nézem meg hogy mi a fene lehet.

2021. dec. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Talpast nem fogod hallani a rázópadon mert a rázópad alapból hangos mint állat... max akkor hallod ha már kiszakadás határán van a gömbfej.


Érdemes odafigyelni rá mert egy pár ezer forintos alkatrész, cserébe totálkárosra töröd miatta az autót ha kiszakad mondjuk 90km/h-nál és beleborulsz miatta az árokba.

2021. dec. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Javaslom egy autószerelő felkeresését, esetleg aki keni vágja a típust, ami neked van. Tonnányi Facebook csoport van mindenféle autótípusról, generációiról, biztos találsz ott rá embert. Itt csak találgatunk.
2021. dec. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!