Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan jobb álló helyzetben...

Hogyan jobb álló helyzetben melegíteni a motort?

Figyelt kérdés
Csak beindítani és magára lehet hagyni azt a fél órát, vagy nyomni neki a gázt is közben?
2021. dec. 4. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Nem szokás a mai járműveket álló helyzetben melegíteni. Legfeljebb nagy hidegben, de akkor is elég egy-két perc.
2021. dec. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Nem jó ez az állok és hagyom járjon alapjáraton azt majd melegszik.

A legjobb melegítés télen ha beindítod vársz egy 10-15 mp-et míg el kezd normálisan járni, eljut az olaj mindenhova, majd elindulsz vele. Szépe óvatosan mész vele. Nem pörgeted, nem húzod ki, hamar elkapcsolsz. Így mész vele egy 10 percet.

És a motor nem akar meleg ha a víz meleg már, hanem akkor ha az egész öntvény átmelegedett, felvette az üzemi hőmérsékletet. Ez kb egy 8-10km.

2021. dec. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
én 3 órát melegítem , ha 8kor indulok akkor 5 kor már beindítom
2021. dec. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Mindkettő rossz. De a hidegen túráztatgatás talán rosszabb.
2021. dec. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%
Nem kell melegíteni maximum 1 percig vagy addig ameddig letakarítod róla a jeget, havat stb... esetleg lefújja belül a párát ez is pár perc maximum 5 perc. A benzinesek sem melegednek be 10 perc járatás alatt sem a dízelek meg főleg nem. Extrém hidegbe -10 vagy még hidegebb időben is elég neki maximum 1-2 perc és persze óvatosan járj vele ne adj kövér gázokat, fordulatot ne vidd fel magasra dízelnél elég 2000 ig, benzinesnél lehet picivel többet max 2500 ig ha már elkezd bemelegedni és a mutató felmenni akkor lehet picit bátrabban de akkor sem szabad még padlózni, ha már jó üzem meleg lesz akkor már lehet bátrabban menni vele. Ha sokat rövidtávozol és nem melegszik üzem melegre kb soha akkor néha érdemes nagyobb körre elvinni az autót hogy normálisan melegedjen be és a generátor is normálisan feltöltse az akkut, de ettől független 1-2 hetente érdemes az akkut feltenni töltőre csepptöltésre olyan 8-10 órára legalább.
2021. dec. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
Sehogy, el kell vele indulni és finoman használva haladni.
2021. dec. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
15%
Azért egyáltalán nem árt meg, ha meleg kocsiba ülsz bele. Én már ha elindulok, le tudom vetni a kabátot, mert addigra bemelegszik. Azért az a kb fél óra télen kell neki, de nagy mínuszokban 1 óra is.
2021. dec. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
Azt nem értem hogy akik ennyire melegítgetni akarják, miért nem szerelnek bele motor előmelegítőt. Annak van is értelme, oszt akkor nem beindítani mész ki fél nappal az indulás előtt, hanem bedugni a konnektorba.🤷‍♂️
2021. dec. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!