Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem lehet valtani mi lehet a baj?

Rolland994 kérdése:

Nem lehet valtani mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Szia.Van nekem 1 apn motrom es az a baj hogy nem birok valtani ha lenyomom hogy bevaltsak egyesbe el kezd kattogni ha pedig kettesbol indul akkor meg bevalt de csak ugy hogyha a labbammal felfele tartom mert mikor elengedem akkor kivalt .Ha pedig neha sikerul hogy valtva legyen kettesbe akkor 1 2 km utan visza valt ma szedtem szet de a leptetovel nincs semmi baj(nem kopot).Mi Lelet a baj ?van valami otlet?


Bocs az ekezett miat..:)


2010. szept. 5. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
nemcsak az ékezetekkel van itt baj
2010. szept. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehet :) nem magyarorszagi vok de segitsetek mar
2010. szept. 5. 15:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg a csapágyakat,elképzelhető hogy túl kopottak és emiatt lötyög bent egy két alkatrész.A kattogás alapján ez az első ami eszembe jut.Aztán nézd meg a kuplungot is,hogy jól van-e beállítva.Lehet,hogy csak a hézagok nagyok,ezt nem nehéz beállítani.Mindenképpen cserélj benne olajat is(1000kilóméterenként ajánlott).

Ha vajdasági vagy akkor Szabadkán nézelődj alkatrészek után.

Személy szerint nem sok APN-t szereltem még,az a baj,hogy nehéz hozzá alkatrészt találni.Szabadkáról hozatom én is.

Egyébként nem rossz kis motorok azok!!:D kicsit csúnya de elég jól szalad! :)

2010. szept. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hja vajdasagi vok igaz nem szabadka de itt is van eleg sok Tomos uzlet.Nem nagyon hiszem hogy a csapagyal lenne a gond mert azok eleg jo allapotban vannak hiszen meg csak a motoral 180km lett vele menve :) De maris sok a baja.Esetleg valami mast nem tudnal mondani?
2010. szept. 5. 18:30
 5/8 A kérdező kommentje:
Hallotam hogy valami golyok kell legyenek az 1 ik fogaskerekrudon es ma mikor szetszedtem ott csak 6 7 juk volt de nem volt benne semmi .Abba kell rakni visza a gyolyokat?
2010. szept. 5. 18:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát igen, azok igencsak kellenének oda...:)

Amikor sebességbe rakod, azok a golyók rögzítik az adott fogaskereket a tengelyen, hogy átvihesse a hajtást.

2010. szept. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén,hogy csak találgatni tudok és most hirtelen nincs több ötletem.Tomos váltót sohasem szereltem még.nem tudom hogyan néz ki.

Eddig még csak a karburátorral és a hengerrel volt dolgom.

A legjobb tanácsom az,hogy vidd el egy szakemberhez.Vagy keress hozzá javítási kézkönyvet.Ezeket piacokon is be lehet szerezni,esetleg régi könyvekkel foglalkozó boltokban.

2010. szept. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akk lehet hogy a golyok lesznek a baj :):) Koszi a segitseget majd most lassunk mi lesz :) szakemberhez nem viszem mert nem eri meg...
2010. szept. 5. 19:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!