Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lejárt műszaki most valóban...

Lejárt műszaki most valóban automatikusan meghosszabbodik?

Figyelt kérdés
10-én vittem volt a kocsit, de pozitív covid teszt miatt karanténba kerültem. 15-én járt le az autóm műszakija. 20-an leszek felszabadítva. Elvihetem vizsgára az autót vagy már engedélyt kell kérnem, hogy kimehessek vele forgalomba? Egyetlen egy oldalon találtam erről infót hogy a veszhelyzetet meghosszabbitották január 1-ig, így ha addig lejár a műszaki akkor automatikusan 60 nappal meghosszabbítják. Igaz ez?
2021. nov. 14. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Nem hosszabodik meg, csak a veszélyhelyzet miatt el kell hogy fogadják a lejárt műszakit is.
2021. nov. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Érvényes jelenleg január 1. + 60 napig a forgalmi engedély, és abban bejegyzett műszaki alkalmasság.


Ennek ellenére vizsgáztatsd le amint tudod, mert a határidők végével rá fognak szabadulni a vizsgaállomásokra/okmányhivatalokra a tavaly nyár óta összegyűlt halogatók.

2021. nov. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
bemész a vizsgahelyre, és kérsz egy időpontot. Ha lejárt műszakival karambolozol, mindegy ki a hibás, te viszed a balhét.
2021. nov. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

itt a jogszabály: [link]

a többi, mint pl 3. válasza, badarság

2021. nov. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Ha lejárt műszakival karambolozol, mindegy ki a hibás, te viszed a balhét."


Értem, tehát ha pl. az utcán parkol a lejárt műszakis autóm és te nekihajtasz, akkor engem fognak megbüntetni és az én biztosítóm fogja fizetni a károdat? Ezt ugye nem komolyan gondolod? :D

2021. nov. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!