Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Ignis (2017) világít a...

Mostmondjammeg kérdése:

Suzuki Ignis (2017) világít a műszerfalon balra fent a sárga olaj jelző ikon. KI lehet kapcsolni valahogy?

Figyelt kérdés

Olajszint jó, olaj jó, csere 1 éve volt.

Nem szeretném , ha a márkaszerviz cserélné, mert mindig rossz olajat kapok, sosem látom, mit tesznek bele.

Drágán rosszat kapok.

Lehet ezzel a világító visszajelző jelzéssel valamit csinálni, hogy ne zavarjon menet közben?

A 3 éves szervíz után lecseréltettem az olajat máshol Castrol minőségi olajra, azóta a kocsi kevesebbet eszik, jobban megy és indul.

Elvileg Suzuki gyári motorolaj ECSTARt tettek bele, de nem hiszem.

Amióta 1 éves kocsiban olajat cseréltek nem működött úgy, mint ahogy megvettem. A CAstrolt beletéve, jobb lett az autó, csendesebb a motor.

A visszajelző lámpa zavar, ki lehet azt iktatni?



#világítás #Suzuki Ignis 2017 #olaj visszajező lámpa #hogy lehet kikapcsolni
2021. nov. 13. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

1. Mi az a 3 éves szerviz? 1 éves szerviz van. Letelt az 1 év, ezért világít.

2. Az olajnak semmi köze nincs a fogyasztáshoz és teljesítményhez.

3. Nem kapsz rossz olajat, ne játszd a fejed. Az Ecstar valóban a Suzuki gyári olaja.

4. A lámpát természetesen ki lehet kapcsolni. Le kell cseréltetni az olajat, nullázák a szervizfigyelmeztetőt és a lámpa kikapcsol.


Nem a márkaszervizzel van neked bajod, hanem azzal, hogy "drága". Mert autót megvenni van eszed, de költeni rá már túl büdös.

2021. nov. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lekell nullázni és újra kezdi a számolást.
2021. nov. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valószínű csak nullázni kell a szervizimtervallumot, vagy rossz az olajszint mérő szenzor és úgy érzi nincs benne olaj.
2021. nov. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jogos, évenkénti szervíz van, de xart tesznek bele. Az új kocsi 5 liter benzint evett, a szerviz után 7 litert. Lejárt a garis 3 év utána Castrol, NEM OLCSÓ olaj ment bele, visszatért a rendes fogyasztás, a kocsi csendesebb, és erősebbnek tűnik. Inkább megveszem én a rendes olajat hozzá, mint ideadják dupla áron a vackot, a gyári leírásban szereplő minőségi olajat a megfelelő paraméterekkel lehet bele tenni, és sokkal jobb nekem.

Viszont a kijelző lámpa zavar, max keresek egy megbízható helyet , ahol azt teszik bele amit én akarok, ez az én járművem, minőségi anyagot teszek bele, nem olcsó vackot.

2021. nov. 13. 21:47
 5/5 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=x6PtIEQ_ZLs

Megoldás a videón, természetesen a fenti olajcsere után!

2021. nov. 15. 12:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!