Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Helyre jött volna a katalizátor?

Helyre jött volna a katalizátor?

Figyelt kérdés

Egy éve világít a Check engine lámpa a katalizátor miatt a közel 20 éves autómban. Lambda szonda azonnal lett cserélve, de ugyanúgy világított.


Most pár napja kialudt és azóta nem is világít. Most lesz egy naiv kérdésem. Lehetséges, hogy helyre jött/kitusztult? (Az izzó nem égett ki, mert indításkor világít :D)



2021. okt. 19. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem csak feladta a veszélyhívást XD
2021. okt. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja én is erre gondoltam, már megunta, hogy egy évet világított😂
2021. okt. 19. 18:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Vagy elromlott a lambdaszonda, és hibásan jó értéket mutat.


Amúgy ha akarod még vizsgáztatni lökj bele egy után gyártott katit és annyi.

Ha meg megvan a vizsga kiherülöd a régit, visszateszed, kiütteted a szondát, és még a fogyasztása is csökkenni fog.

2021. okt. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 krwkco ***** válasza:
Ha semmi nem történt az autóval, csak öregedett, akkor lehet az a megoldás, hogy a katalizátor utáni lambdaszonda ellustult. A jelei kisebbek, amit a vezérlő úgy értékel, hogy a katalizátor újra pufferelni tudja az oxigént, kisimítja az időben változó oxigénkoncentrációt.
2021. okt. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, erre nem is gondoltam.


Meg lehet tudni valahogy, hogy tényleg hibás-e a lambda szonda?

(Mondjuk amíg nem érzek változást a kocsin és főleg nem világít a check en, addig annyira nem zavar, habár a fogyasztás kicsit több az átlagosnál, de ez már azóta ilyen, amióta nálam van)


A másodiknak meg köszönöm az ötletet is, ez tetszik.

2021. okt. 20. 01:20
 6/6 anonim válasza:

Nekem pár hete ugyanez volt(igaz pont ma jött vissza a check engine xd de azért valszeg mert katalizatort kell majd cserélni)

De a lényeg az hogy ez tipusfuggo valamennyire, de nekem azt mondta a szerelő amikor elsőnek lambdaszondat cseréltünk, hogy menjek vele pár napig hogy eltűnik-e, mert valamelyik autóban így van. Ha nem tűnik el pedig akkor kiüti a kódot műszerrel, és ha újra visszajön akkor más a gond.

Visszajött újra.

A lényeg az hogy lehetséges hogy a szonda volt a ludas, és már nincs semmi baja az autódnak.

2021. okt. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!