Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A glicerint kimutatja az...

A glicerint kimutatja az alkohol szonda?

Figyelt kérdés
Egy glicerin alapú táplálék kiegészítőt szedek, ízre emlékeztet az etanol alapú italokra és még talán azt is állítom hogy egy kicsit megszédülök, azt írják nem káros. A kérdés, hogy a szonda kimutatja-e?
2021. okt. 18. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a bevitt mennyiségtől függhet. Szerintem alapvetően kimutathatja, hiszen a glicerin az alkohol. Ugyanakkor az élelmiszeriparban, szépségápolásban, újabban pedig az elektromos cigikben széles körben használják, mégsem bukik meg az autósok 90%-a, mert e-cigit szív, vagy glicerines édesítőt használt muter a hétvégi süteményben. Szóval szerintem a hétköznapi felhasználásakor a mennyiség túl kevés ahhoz, hogy problémát okozzon.
2021. okt. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem írták rá, hogy mennyi glicerin van benne?

Amúgy a zérótolerancia, az valójában nem zéró. Tehát nem kell 0,0‰-nek lennie. 0,1‰-ig szokott terjedni a teljesen józan állapot, úgy, hogy nem is vitt be az ember semmi alkoholt. Én pár éve reggel bevágtam ha jól emlékszem 5 croisan-t. Az után szondáztattak meg. 0,2‰ volt a véralkohol szintem. Pontosabban nem is a véralkohol, hanem a légalkohol, mert a szonda azt méri. Rá is kérdezett a rendőr, hogy ittam-e. Mint kiderült, a croisan is tartalmaz alkoholt, amit nem tudtam addig. Elengedett büntetés nélkül, mert ő is rájött, hogy nem szándékos volt, és ez a szint még nem folyásolja be a vezetést.

Szóval ha nincs benne sok alkohol, akkor valószínűleg még a határ alatt maradsz vele. Nincs a környékeden rendőrség? Mert ha beballagsz és elmondod, hogy ez a helyzet, akkor valószínűleg meg is mérik neked. Legrosszabb esetben is csak elzavarnak, ha nem érnek rá ilyenre.

2021. okt. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
5 ml glicerin adagonként. de a kérdés az, hogy a szonda csak az etil-alkoholt érzékeli, vagy a glicerint is?
2021. okt. 18. 23:02
 4/5 anonim ***** válasza:
glicerinnel szoktam a gumikat ápolni. amúgy fogyasztható, de fosat :D :D :D
2021. okt. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy a 2-es írta - alkohol sokmindenben van és a szonda ennek megfelelően van beállítva. A kefírben pl. ha jól emlékszem 0.7%,

tehát ha megeszel 1L kefírt, az kb. egy kis pohár sörnek felel meg.

0.5% -nak megfelelő alkohol tartalmú ételt/italt viszont gyakorlatilag bármennyit fogyaszthatsz, mert ennyit feldolgoz a szervezet mielőtt a vérbe tudna kerülni.

2021. okt. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!