Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladtam az automat de már 1...

Eladtam az automat de már 1 honapja nem iratta át a vevő az autot sőt tovább adta egy harmadik személynek de az sem íratta át az autot,hamarossan lejár a biztositás is róla,mit tehetek íjenkor?

Figyelt kérdés
2021. okt. 17. 12:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Tényleg nem kerek itt valami, viszont én is jártam úgy, hogy eladtam az autóm (normális embernek, nem volt nepper) és letöltöttem egy adásvételi mintát a netről, megírtuk, kitöltöttük, másnap elvittem az okmányirodába, és ott a nő nekiállt kötözködni, hogy nem jó a szerződés, nem jó mintát használtunk.

Kellett neki könyörögni egy darabig, aztán nagy kegyesen befogadta.

Felhívtam utána a vevőt, azt mondta ő már reggel bejelentette, és tőle szó nélkül elfogadták.

2021. okt. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 krwkco ***** válasza:

Volt itt a gyakorin egy másik hasonló probléma, hogy nem volt minden lap aláírva az adásvételin. Ott is megtagadta az okmányiroda az átírást. A vevő nem volt hajlandó együttműködni. Azután találtak egy értelmes főnököt az okmányirodán, aki azt mondta, hogy hagyják ott az adásvételit, majd ők beidézik a vevőt, hogy nyilatkozzon vagy pótolja a hiányokat.

A másik út, hogy felhívod a vevőt akit ismersz és megmondod neki, hogy ha nem javítjátok ki az adásvételit, akkor kivonatod az autót a forgalomból. Esetleg írsz neki erről egy tértivevényes levelet is, hogy legyen nyoma. A biztonság kedvéért kérdezd meg az okmányirodán egy értelmes embertől (nem feltétlenül a pultnál ülő nőcikétől), hogy megteheted-e.

2021. okt. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Így van. A pultnál ülő nők minimálisan sem segítőkészek. Betanult dolgokat mondják.

Én is a főnököt hívattam oda mikor nem akart menni az átírás és megoldotta rögtön.

2021. okt. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Az adasételi szerződés azert nem jo mert dátum lett rajta javitva azt meg nem szabad,
2021. okt. 18. 17:59
 15/19 anonim ***** válasza:

Hivatalos dokumentumon SEMMIT nem szabad javítani, sem áthúzással sem hibajavítóval.


Ha elrontottad másikat kell kitölteni.

2021. okt. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 krwkco ***** válasza:

#15

"Hivatalos dokumentumon SEMMIT nem szabad javítani, sem áthúzással sem hibajavítóval. Ha elrontottad másikat kell kitölteni."

Ez nem így van. Ha a dokumentumban áthúzás és korrigált érték van, akkor minden aláírónak alá kell írni egy kiegészítést, amiből kiderül, hogy mi a helyes érték. Ennek ugyanannyi a bizonyítóereje, mint az eredeti dokumentumnak.

(Mondjuk ez a konkrét esetben már nem sokat segít, mert ezt elérni ugyanolyan nehéz, mint egy új, hibátlan és azonos dátumú szerződést aláíratni minden féllel.)

2021. okt. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Beszéltem már velük telefonon azt mondták átíratják a kocsit,hétfön megyek be a kormányablakba leelenőrizni hogy tényleg megtették e.Ha nincs átíratva szerintetek feljelenthetem őket?
2021. okt. 20. 16:57
 18/19 anonim ***** válasza:
#17: de neked mindenképpen le kell jelenteni az eladást, nem elég, hogy ő bejelenti a vásárlást.
2021. okt. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

18-as

Nincs büntetési tétel ha az elado nem jelenti le az eladast.

Ha az uj vevő atiratja akkor nem gáz.

2021. okt. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!