Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW E36/316i motorcsere...

BMW E36/316i motorcsere mennyibe kerül és mennyi időbe?

Figyelt kérdés
megegyező évjáratú és az új motor is 1.6-os... milyen papírmunkákat kell elvégezni csere után illetve előtte? ez mennyi időbe és pénzbe kerül kb? köszönöm a NORMÁLIS válaszokat...
2010. szept. 2. 01:55
 1/7 A kérdező kommentje:
elfelejtettem ida írni hogy sürgős lenne. köszönöm
2010. szept. 2. 02:19
 2/7 anonim ***** válasza:

csupán a technikai oldalról tudok választ adni: motorcsere, ha semmit nem kell kendácsolni, faragni, akkor másfél óra cakkundpakk


papírmunkáról nem tudok érdemben nyilatkozni, a költsége meg a másik motor ára, plusz mondjuk egy 30as, szerelőtől függően.

2010. szept. 2. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha minden legális, akkor kell csinálnod egy adásvételi szerződést a motorról, ami motorszámot tartalmazza, dátum, név, tanúk és mikor lejár a műszaki vizsga akkor viszed a papírt, gondolom eredet vizsga és ott fogják beírni az új adatokat, vagy kapsz új forgalmit.
2010. szept. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a legbiztosabb infót akkor kapod, ha megkeresed telefonon vagy személyesen a közlekedési hatóságot.

Azt tudom, hogy csak típusazonos motorcsere lehetséges, ha 1,6-os motorod van akkor annak a motorkódjának teljesen egyezni kell, egyforma lóerő, mindenben.

Műszakiztatni biztos hogy kell emiatt, új forgalmi is biztos hogy kell (A motorszámod változik, a forgalmiban adatváltozás, így új forgalmival jár a dolog, csak egy lakcím változás miatt is új forgalmi kellett.)

Te tudod honnan szerzel bele megfelelő motort, mindent tartalmazó adásvételi, azt nem tudom hogy a típusazonos motorhoz is kell e engedély is, ezért tudd meg biztosan a közlekedési hatóságtól.

Szerintem 1,5 óránál jóval tovább tart egy motorcsere, nem azért hogy vitatkozzak azzal a válaszadóval aki ennyit mondott, de rengeteg dolog kapcsolódik a motorhoz (váltó, féltengelyek, elektromos dolgok, injektor, kipufogótorok, vízcsövek, kipufogó, indítómotor, generátor és még rengeteg minden, szíjak) gondolom egy használtan vásárolt motornál lecserélnek dolgokat, pl. a vezérműszíjat görgőkkel együtt, olajat cserélnek benne mielőtt újra útnak indítják és leellenőriznek mindent, egy nap is rámehet szerintem komolyabb szakiknál is.

2010. szept. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Réti bubuzér ***** válasza:
Itt többen is megjátszották, és nemcsak tipusazonos motorral. (16i-ről 25i-re) www.powerfanatics.hu/forum
2010. szept. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyan az az évjárat, ugyan akkora köbcenti, nincs féltengelye mert a váltó után hajt hátsókerékre...Szerintem tökéletesen érthető kérdés...
2010. szept. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat. tehát ha jól értelmezem akkor: a motor már megvan és kell még kb 30ezer a papírmunkákra? a motor beszerelését meg tudom oldani, tehát azért nem kell fizetnem.
2010. szept. 3. 15:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!