Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mikor lesz olcsóbb...

Szerintetek mikor lesz olcsóbb a benzin?

Figyelt kérdés
2021. okt. 6. 17:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Szombaton.
2021. okt. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
itthon? Soha. Máshol meg amúgy is olcsó, főleg keletebbre mint Oroszország, Kazakhsztán meg ezek, még 200 ft sincs a benzin :D De itthon soha nem volt olyan, hogy valaminek az ára lejjebb ment volna, amióta az eszemet tudom minden csak felfelé megy, míg a bérek jó ha 10 évente emelkednek akkor sem arányosan
2021. okt. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

A mostani ár *elsősorban* nem azért van, mert "a benzin drága", hanem mert te keresel reálértéken kevesebbet, ugyanis jelenleg gyenge a forint (alapvetően sem olcsó időket él meg úgymond, de nem ez a legerősebb faktor). Csak ez nem látszik, mert lehet hogy a főnököd most is ugyanannyit tesz a te borítékodba minden hónap végén, mint eddig, csak éppen az most jóval kevesebbet ér úgymond világpiaci viszonylatokban.

Az pedig, hogy mikor lesz erősebb a forint, nem tudható előre, tehát ha csak nem szakad be megint az üzemanyag ára (ami megint csak nem tudható előre), nem lesz változás.

Ez jól ismert kéne hogy legyen, de sajnos általában pont azok a kispénzű emberek pénzügyi ismeretei a leggyengébbek, akiknél az a legtöbbet számítana napi szinten, illetve akik a legjobban megérzik az üzemanyagárakat (bár ugyanakkor sokat a legtöbben amúgy sem tudnának tenni).

2021. okt. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

'Máshol meg amúgy is olcsó, főleg keletebbre mint Oroszország, Kazakhsztán meg ezek, még 200 ft sincs a benzin :D'

- mondjuk pénzük sincs rá, mert kazahsztán meg oroszországban lényegesen alacsonyabb az átlagkereset.


'De itthon soha nem volt olyan, hogy valaminek az ára lejjebb ment volna, amióta az eszemet tudom minden csak felfelé megy'

- nem régóta tudod az eszedet esetleg konkrétan retaradát vagy. 2014-ben kb 400-410Ft volt a benzin / gázolaj ami aztán durván egy év alatt lement majdnem 300-ig. Onnan emelkedett 4-5 év alatt oda ahol most van.

2021. okt. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

#2

10 ev alatt kb a duplajara emelkedtek a berek, ez ido alatt a benzin dragult kb 20%-ot

2021. okt. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

#5 öööö... na mondjuk ez is katasztrofális csúsztatás. Egyrészt nem látom, hogy bérek a duplájára emelkedtek volna másrészt ha még esetleg így is van akkor is a vásárlóérték számít. Vagyis ha 10 évvel ezelőtt mondjuk 150 volt az átlagbér most meg tegyük fel 300 abból nem következik, hogy kétszer olyan gazdagok az emberek. Ennek a bőven túlnyomó részét elviszi az infláció.


Lusta vagyok rákeresni, de egyszer láttam statisztikát arról, hogy a nyugdíjaknál 2008-hoz képest nagyon komoly 10EUR-ós reálnövekedésről beszélhetünk.

2021. okt. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
#4 kérdezd már meg luxemburgot mennyi az átlag kereset ott, és mennyi az üzemanyag, megsúgom úgy 1300 euró körül van a MINIMÁL bér, és annyi vagy még kevesebb az üzemanyag ára mint nálunk. Jelenleg 1,32€ a dízel literje, akkor meg miről beszélünk? És ausztria meg németország? Sok helyen 1,2€ körül van az üzemanyag literje, és gondolom nem kell bemutatni a béreket... Ehhez képest meg itthon úgy 500 ft felé tendál az üzemanyag ára. Amikor jött a covid tavaly akkor leesett egy rövid időre, de elég gyorsan visszament és még sokkal többre, mert előtte meg 450 körül volt. Na akkor matekozd már ki ezt... lehet itt mindenre mutogatni, szar a forint, kevés a bér blablabla... de garantálom neked hogy ha vége is lesz az egésznek akkor se fog visszamenni
2021. okt. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
38%
Nagyon ügyes, hogy ki tudod guglizni, hogy mennyi a minimálbér Luxemburgban és aztán MEGSÚGOD nekem. Csakhogy én nem erről beszéltem hanem az előző kommentelő kazahsztáni példájáról.
2021. okt. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Erről eszembe jutott ez a videó: [link]

Pár éve mikor először láttam, akkor kiszámoltam amiről beszél. Tehát hogy az üzemanyagból származó bevételből mit tudna kezdeni az ország. Azt nem tudom, hogy mennyi lenne csúszásgátlós márványból, sima szokás aszfalttal számoltam. Évente újra lehetne aszfaltozni a teljes magyar úthálózatot, ha egy átlagos áron dolgozó cég csinálná. A legolcsóbbal számolva évi 2 is kijönne.

2021. okt. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
24%
Most is olcsó.
2021. okt. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!