Autóknál mit jelent a tdi, jtd és társai rövidítések? Turbódízel?
Figyelt kérdés
Nő vagyok és első autómat tervezem megvenni, de ezekről fogalmam sincs hogy melyik a jobb vagy mit jelent egyáltalán.2021. szept. 23. 16:41
1/12 anonim válasza:
igen, a TDI és a JTD is turbódízel
2/12 anonim válasza:
Ugyanaz az összesen: nagy nyomású diesel befecskendezés turbóval, gyakran még az alkatrészek is megegyeznek a különböző márkák rövidítései közt. Csak szabadalmi okok miatt mindenki más nevet kell, hogy használjon ugyanarra a technológiára.
3/12 anonim válasza:
Gyakorlatilag ezek marketing nevek, nem feltétlenül műszaki jellegű. De azt jó tudni, hogy TDI, JTD, CDTI, TDCI, és sorolhatnám, ezek mind turbódízelek.
4/12 anonim válasza:
Amelyik rövidítésben látsz T és D betűt bármilyen formában, az szinte mindig turbódízelt jelent. #3 írt pár példát, ami szemlélteti.
5/12 A kérdező kommentje:
És lehet hülye kérdés, de miért fontos feltüntetni hogy "turbó" dízel? Én azt hittem az összes dízelben van turbó. Aztán lehet hatalmas bangaság amit mondok.
2021. szept. 23. 18:13
6/12 anonim válasza:
Mostanság már igen, de régen azért még előfordultak szívó dízelek.
Hogy miért tűntetik fel? Hogy legyen valami felirat is az autón :D
7/12 anonim válasza:
Az utóbbi 20 évben igen. De ezelőtt 20 évvel a turbó még hatalmas újítás volt, mert akkor a szívódízeleket váltotta le, és akkor jöttek ezek a 3-4 betűs marketingnevek, addig minden szívódízel típusa mellé odabiggyesztettek egy D betűt, és tudtad, hogy az dízel. De aztán a 80-as és 90-es években a VW hatalmas marketinget nyomott a TDI motornak, aztán minden márka kitalált valami elnevezést a turbódízeljére, és ez így elterjedt. Aztán hagyományból így maradt.
8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!! :)
2021. szept. 23. 18:21
9/12 anonim válasza:
Az biztos, hogy amiben van D, az dízelt jelent. Ezen belül lehet többféle. Az utóbbi évtizedekben a turbósok terjedtek el. De akad még néhány szívó is az utakon. Turbódízelen belül is lehet hagyományos adagolós és az utóbbi 18-20 évben már inkább a közös nyomócsöves dízelek terjedtek el. (De pl a nem is olyan régmúltig a VW-konszern ragaszkodott a PD-elemes megoldáshoz.) Ezek kivétel nélkül turbósok. Ezt típusonként többféle betűkombináció jelölheti.
10/12 anonim válasza:
#7 "aztán a 80-as és 90-es években a VW hatalmas marketinget nyomott a TDI motornak"
Ami azért vicces, mert ha nem tévedek, a VW volt az utolsó aki befejezte a szívódízel használatát, a 2000-es évek első felében még javában tolták ki az 1.9 SDI-t, bár a kutya sem vette.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!