Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezt a futót milyen kategóriáva...

Ezt a futót milyen kategóriával húzhatom szakszerűen?

Figyelt kérdés

Kisteherem.6.8 m hosszú és 2800kg az önsúlya.


[link]


A trailer: [link]


2021. szept. 11. 22:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
750 kg-ig B kategória, 750kg felett B+E kategória kell
2021. szept. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A kistehereddel ezt nem húzhatod, mert azzal csak 2800kg-t húzhatsz ennek a futónak a megengedett legnagyobb össztömege pedig 3500kg.


B+E kategóriávla húzhatod, olyan kisteherrel ami húzhat 3,5 tonnát: pl Iveco Daily

2021. szept. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha üres a futó, akkor az öntömeget kell figyelembe venni, így húzhatod vele, de csak 2800kg-ig
2021. szept. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A valós súlyt kell figyekembe venni és nem az össztömeget...
2021. szept. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ez pontos cikk?


[link]

2021. szept. 12. 00:47
 6/15 anonim ***** válasza:
Egy Touareggel, bírja is, és legális is. A BE az alap ilyen futónál.
2021. szept. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
BE lesz, sőt ha kisteherrel húzod ami vállalkozás tulajdona akkor tachográf köteles is. Elvileg bizonyítható a magáncélú vontatás de nem ajánlott.
2021. szept. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Értem.Ez a futó azt a célt szolgálná hogy kiváltsa nekem a c kategóriát és a vele járó tachográfott.

Növelni szeretném vele a rakterett pontosabban duplázni.


Megy ugye olcsóbb venni egy futótt 3 millióért mint lerakni a c kategóriát meg egy teherautót is venni hozzá és ha a tachográfott se kellene vezetnem akkor az maga a kánaán.


Így csak az +E kategóriát kell leraknom.

2021. szept. 12. 09:49
 9/15 anonim ***** válasza:

Igen de írtam a teherautós problémát és a tachográf kötelezettséget ami ezzel nem múlik el.


Üdv, csütörtökön volt a b+e forgalmim, szóval friss az info ebből is vizsgáztam.

2021. szept. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hát igen ez az egy lutri .Külföldön tartózkodok jelenleg anglia itt is volna használva a futó heti szinten 1 alkalommal.

Ha nem tudom ki kerülni a techográfott akkor persze be lesz vezetve nem véletlen van kitalálva ekkora szerelvényre már.


Csak az a probléma akkor hogy elfelejthetem a 8 óra összidő utáni vezetést?

Vagy hogy működik a tachográf vezetése?


Valamikor a kisteherrel 15 órát vezetek egy nap persze szünetekkel meg sokszor szálok ki fuvarozokk bútorakatt.


Köszönöm a válaszokatt mindenkinek.


De majd itt is bemegyek a helyi hatósághoz és megkérdezem hogy mitt mivel de úgy láttam interneten hogy ugyan az mint magyarországon a szabályok.

2021. szept. 12. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!