Hogy szoktak Németországból behozni autókat ?
Tréleren tudod hazahozni, vagy P rendszámmal. De az nem lehet akárkinek, és bérelni sem lehet. Nagyrészt tréleren hozzák be a külföldi autókat, az ottani rendszámmal nincs teendőd, azt az előző tulaj kijelenti, és leadja. Te rendszám nélkül hozod el.
2021. szept. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
Piros plakettes ideiglenes export rendszámtábla
2021. szept. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
Német export rendszám (piros szélén dátum), vagy tréler.
2021. szept. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
Kimész,megveszed írtok egy kétnyelvű adásvételit.
Bemész a zulassungstellébe miután foglaltál termint.Kötsz 15 napos biztosítást kapsz rendszámot,a kocsi papírjait és jöhetsz haza.
Vagy trailer,P-s rendszámot Németországban nem szeretik.
2021. szept. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
A P-s rendszámot több okból sem szeretik külföldön. Egyrészt a kiadott évét (a kisbetűs számot) külföldön nem tartják nyilván, tehát, ha 5 évvel ezelőtt másvalaki ezzel a rendszámmal elkövetett valamit, téged vesznek elő érte (Megtörtént Olaszországban, a neppernek több száz eurót kellett kifizetnie egy több évvel azelőtti szabálysértésért, amit más követett el). Másrészt nagy divat a kötelező felelősségbiztosítást a kötvény kézhezvétele után visszamondani. A biztosítást nem fizeti, viszont a kezében van a kötvény, hogy ki van fizetve. Ha P-rendszámú jármű is érintett a balesetben, rendőri helyszínelést kell kérni, különben könnyen beszopja az ember.
2021. szept. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
6/11 A kérdező kommentje:
4es válaszoló, az a megoldás olcsóbbnak hangzik mint a tréler, mi a hátulütője?
#6: A P rendszám legnagyobb hátránya, hogy legálisan nem használhatod.
Egyébként ezerszer leírtuk itt is, de totalcar-on is van több oldalas cikk, amiben részletekbemenően le van írva minden, még a német szakszavak, szervek nevei is, ha mindent te intéznél még a kintiekkel is.
2021. szept. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
Piros szélű rendszám a legtutibb, egész Europában elfogadják, és kb 20 perc alatt kiadják a német hivatalok, miután kifizetted az autót és ki van vonva a német forgalomból, nem az van, hogy napokat kell várni rá. Kár trélerezni, kb 100-200 euró a rendszám + az üa amivel hazajössz, legalább kipróbálod az autót.
2021. szept. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
9/11 A kérdező kommentje:
Jól hangzik, de a forgalomból csak lassan vonják ki úgymond nem ? A régi tulajnak el kell mennie valahova a papírokkal gondolom ? Hosszasnak hangzik
Kérsz egy export rendszámot a helyi okmány irodában ki fizeted plusz a 15 napos biztosítást és kész jössz vele haza 15 napon belül kérsz egy honosítási vizsgát az nkh-nál ha meg felelt akkor az ott kapott papírral itthon mész az okmány irodába ki fizeted a 6 ezer törzskönyv 6 ezer forgalmi és 12 ezer a rendszám és mehetsz is kézbe kapod, ha nem egyénileg valaszott számot kérsz hanem azt ami bent van az okmány irodában és szabad .
Magyar P rendszámot magánszemélyként nem használhatsz sehol a német meg különösen F-ra húz érte , ha magánszemély vagy , ha vállalkozó és a céged nevén van akkor egy igazoltatás és egy ejnyebejnye ha jó kedve van a rendőrnek utóbbira pici az esély
2021. szept. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: