Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Büntethet azért az önkormányza...

Büntethet azért az önkormányzati rendészet, mert vonalon belül ferdén állok?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén, hogy nemrég van jogsim, de mióta meglett nem nagyon ültem autóban, most vettem egy autót, és parkolni nem nagyon tudok még, az oktatóm sem vitte túlzásba a parkolás oktatását. Gyakorolgatok, már például egész szépen elindulok nagyobb emelkedőkön, stb. De a parkolás még nem nagyon megy. Nagyon figyelek a gyalogosokra, biciklisekre, táblákra, nem akadályozom a forgalmat, nem nagyon szoktak szerencsére ledudálni sem, a T betűt is kiraktam hátra, de a parkolással hadilábon állok. Lakásunk előtt van egy nagy parkoló, és ma egész sokáig tartott beállni, korrigáltam, de a végén inkább ferdén hagytam, vonalon belül vagyok, nem akadályozom egyik mellettem álló autóba sem beszállást, simán megközelíthető, és kinyitható az autónak az ajtaja, ami mellém beáll, és vonalon belül is vagyok, csak nagyon ferde. Tudom, nevetségesen hangzik, de még csak egy pár napja van meg az autó, meg összesen nem ültem eddig az autóban egy órát, mióta megvan. Fogok gyakorolni még sokat, meg nézegetek parkolós videókat is, de addig sajnos szenvedve, nehezen állok be, és elég ferdén. Szerencsére olyan helyekre nem kell mennem, ahol csak párhuzamosan tudok beállni, de idővel azt is megfogom tanulni, és nem fog gondot okozni, csak még tényleg nagyon kezdőnek érzem magamat. :/ Tudom, béna vagyok. Direkt nem is állok két autó közé, nem kockáztatok. Két autó közül ki tudok állni, de be egyelőre nem fogok. A lakásunk előtti parkoló pedig hatalmas, bőven van hely mindig. Ugyanígy van a bolti parkolókkal is, és a munkahelyi parkolóval is. Máshova nem járok kocsival.

Büntethet ezért az önkormányzati rendészet?


2021. aug. 5. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Hogy a vonalon belül hogyan állsz az senkit sem érdekel. Akár függőlegesen is állhatnál, ha nem lógsz át a vonalon.
2021. aug. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Várjuk a képet, hogy te hogyan parkolsz függőlegesen.
2021. aug. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű, ha mást nem akadályoz.

De: állj be, szállj ki, nézd meg milyen, ülj vissza és korrigálj!

2021. aug. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
#2 Iróniának szántam xdd arra céloztam vele hogy akárhogyan állhat a kérdező
2021. aug. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%
Akkor se büntet ha 1,5 helyre állsz be ferdén, amig nem állsz taxidrosztra, vagy rokiplaccra..
2021. aug. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Miért nem lehet beállni normálisan?

Míg ezt kiírtad, ötször belehet normálisan állni úgy hogy közben kiszállsz és meg nézed.

Egy csomóan pedig reklamálnak hogy miért buktat meg a vizsgabiztos, hát ezekért mert aki még egyenesen se tud beállni azt jobb megbuktatni.

Talán ez is az egyik legegyszerűbb manőver a vezetésben.

2021. aug. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Vizsgán bealltam nagyjából normálisan, de azóta féléve nem ültem autóban csak most, és most is kb húsz percig tartott beállni, és korrigáltam vagy hússzor. Gondolom te úgy születtél, hogy tudtál parkolni, köszönjük. Majd megtanulok én is, van rá időm, de egy pár nap után nem lesz belőlem Forma-1 versenyző.
2021. aug. 6. 07:59
 8/9 krwkco ***** válasza:

Merőleges parkolásnál a következő a lényeg:

- húzódj olyan távol a parkoló autóktól, amennyire a hely lehetővé teszi. Onnan indítsd a parkolást.

- válassz olyan ívet, hogy amikor a hátsó kereked az ívbelső autó sarkához ér, akkor viszonylag közel legyen hozzá.

- az autód ívkülső első sarkát folyamatos kormányzással tartsd közel az ívkülső autóhoz. (Vagy a vonalhoz, ha nincs ott senki.)

- az utolsó fél méteren kormányozz teljesen az ív középpontja felé és így húzd be az autó orrát párhuzamosra.

2021. aug. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyébként autófüggő is a dolog.

A regi kocsimmal lendületből pöccre beáltam bárhova, vízszintes volt az övvonal, körbe kiláttam rendesen.

A mostani kocsimon (centire ugxanolyan hosszú, mint a régi) emelkedik az övvonal, és hátrafele erősen keskenyedik is az autó, és rohadtul nem látni belőle semmit. Beállok ezzel is, bárhova, csak lassabban, de néha ferdére sikerül így 5 év után is.

Furgonnal könnyebben parkolok szépet mint ezzel.

Gyakorolj sokat. Nem szégyen az, ha kiszállsz, látod hogy ferde, akkor visszaülsz és ráigazítasz.

2021. aug. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!