Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Fabia-ra 5x100-as 15...

Skoda Fabia-ra 5x100-as 15 colos használt alufelni 60 ezerért reális?

Figyelt kérdés

Gumisnál voltam, nem nagyon értek hozzá, de most megnéztem és ebben az árkategóriában vagy még olcsóbban is jónak tűnő felnik kaphatóak.


Alaposabban nem néztem meg, hogy van-e rajta karcolás (amit élőben néztem), de lehetséges, hogy átfújva el lehessen tüntetni rajta a sérüléseket?

Nem szeretném magamat átbaxni szóval most agyalok, hogy valóban ér-e ennyit, mert egy 10-essel drágábban szinte patika felnik vannak neten:

[link]


De ez is eléggé új állapotú mégis 5-el kevesebb (jó postaköltség nincs benne).


Mire figyeljek legközelebb (amikor dönteni kell, hogy megvegyem vagy se) a felnin, miket nézzek rajta, hogy ne legyek átbaxva. Mert azt nagyon utálom!


JA ÉS AMI MÉG SZEMET SZÚRT: A gumis azt mondta, hogy gyári Skoda felni, de a porvédőn valami xy nevű számomra noname márkanév volt. Attól az még lehet gyári, hogy nem Skoda porvédő volt benne?



2021. júl. 26. 20:57
 1/2 A kérdező kommentje:

Bocs a második link lemaradt.


Szóval:


"De ez is eléggé új állapotú mégis 5-el kevesebb (jó postaköltség nincs benne)."

[link]

2021. júl. 26. 20:59
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen állapotú, milyen márka. Egy repi biztos nem ér annyit, de egy gyári érhet. Annyira ezzel a mérettel nem vagyok képben, hogy milyen a piaca. Nézz meg a neten többet (pl facebook marketplacen is sok van) és akkor meglátod, hogy az adott felni állapotához reális-e az ár.

Ennyi pénzért szerintem már jó állapotú 16-osokat is kapsz, én elgondolkodnék azon is. (Én pl a 16" 4x114,3-at vettem 55 ért.)

Második lépcső, hogy neked mit ér meg. Ha megteheted akkor nem sok érte az a 70 sem, ami az első linkben van. Nekem pl tetszik, nagyon szép állapotban van, fényezés nem sérült, patka nyom sincs rajta etc.

Az, hogy a kupak milyen az egy dolog. Olyat raksz bele amilyet akarsz. Tele van az ebay, wish stb kupakokkal és matricákkal. Azt nézd meg bele van-e nyomva a márka. Általában belülre nyomják. Az enyém pl a BBS által a Volvonak gyártott felni és mind a két név bele van ütve. (Ha JWL jelzést látsz, az nem a márka, hanem egy japán jelzés, ami azt jelenti, hogy az adott felni a JWL szempontjai alapján megfelel a használathoz. Leegyszerűsítve olyasmi, mint a TÜV.)

Mire figyelj? Arra, hogy jó legyen. Ha szép, egyenletes, hibamentes a fényezése akkor az nagy valószínűséggel rendben lesz. De ha látsz rajta sérüléseket, mint patka nyom akkor érdemes figyelni. Mivel nem értesz annyira hozzá, javaslom, hogy ha magánszemélytől veszel ilyen felnit, akkor menjetek el egy gumishoz, tegye gépre és nézzétek meg nem-e üt a felni. Biztos nem ingyen nézi meg, de még mindig olcsóbb mint a vásárlás után görgőzni.

2021. aug. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!