Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Azt hallotam, hogyha tankolok etanolt, akkor az valamilyen szinten áttisztítja az üzemanyag rendszert. Nem akarok rendszeresen azzal járni, csak egyszeri alkalommal akarok tankolni kb 10 litert, ugyanaennyi benzinnel keverve:elegendő ez hogy a 'lerakódások' nagy részét feloldja?

Benzinszűrőt már vettem újat, kellhet még valami?

94-es, 1.4 hengerenkénti Astra


2010. aug. 27. 11:42
 1/6 Réti bubuzér ***** válasza:
Ez így igaz. De nagy csodát azért ne várjál tőle.
2010. aug. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először csak 10% etanolt tankolj, mert ha elkezdi kitakarítani a rendszert, minden trutymót beküld a motorba!

10%, utána csak benzin, 20%, utána csak benzin.... így tovább, amíg eléred a feles arányt.

2010. aug. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Aham köszi. És a szűrőt majd akkor cseréljem ha már 50%-nál járok?
2010. aug. 27. 13:52
 4/6 anonim ***** válasza:
13:31 vagyok. Ha nem bonyolult kiszedni a szűrőt, érdemes minden etanolos menet után megnézni, mennyire koszos. Ha sok a "trutyi", akkor valószínű, hogy már az első után cserés lesz.
2010. aug. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megvolt a tankolás, kicsit nem így jöttek össze az arányok. Kb 17-8 liter benzin+8 liter etanol lett. Eddig 92km, még úgy ennyit elmegyek vele utánna kicserélem a szűrőt, de azért holnap megnézem mi helyzet a régivel.
2010. aug. 27. 18:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem csak a "trutyival" van gond.Az E85 elvegyül a vízzel és az évek alatt felgyülemlett vizet magával viszi az karburátorba/injektorba és rángat,nincs alapjárat gyenge stb...

Én 100% használom Astrába /14SE/ és semmi problémát nem tapasztaltam eddig./5E km/

2010. szept. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!