Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki swift sedan vagy seat...

Suzuki swift sedan vagy seat cordoba?

Figyelt kérdés

Olcsón szeretnék venni autót munkába járáshoz. Ez a két model ami legjobban tetszik. A kérdés az hogy fogyasztásban és megbizhatóságban melyikkel járnék jobban?

Az egyik ismerősömnek volt cordobája, de azt viccesnek találtam, hogy nem volt benne belső keringetés míg egy swiftben pl van, és a fűtés is szar volt. A fogyasztása meg simán volt 10 liter 100km-eren. A swiftben az a baj, hogy nagyon lent ülsz és szeretnek elrohadni, ezáltal nehéz jót találni.



2021. júl. 9. 00:54
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Most hallom először, hogy a Suzuki Swift rozsdásodásra hajlamos. Soha nem hallottam, vagy tapasztaltam ilyet.

Én csakis a Suzukira szavaznék.

2021. júl. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Japán autókra, sokra igaz pedig.. pl toyota yaris, Suzuki swift stb.. ezeket jól meg kell nézni az autón..azonban kis összegért, valószínűleg 20on év körülit kapsz, így nagy eséllyel azért itt ott lesz rajta, de meg lehet különböztetni a menthetőt, a menthetetlennel..:) meg

nyilván nem új autót keresel..

Én mindenképp a suzukit mondanám.

" a fűtés is szar volt" az pedig nem azt jelenti,hogy azokban a kocsikban rosszak.. vehetsz bármilyen autót, ha fűtőmotor,termosztát bármi hasonló megadja magát, míg meg nem javítod rossz is lesz, klíma egyebek pedig felszereltségtől függ megint csak,de nyilván ezeket tudod..

Egyébként az biztos,hogy nagyon lent ülsz benne:)

2021. júl. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Suzuki swift sedan mindenképp

azon belűl nagy a szórás van GL meg GLX

Vásárlásnál 1 dolog számít az alja ott meg kell nézni kübszöbök taposó kereszttartó bekötési pontok sajnos le szokták fujni rücsivel de ha megkapargatod h ne vegyék észre akkor látni fogod h porlik-e. Ezenkivül a tornyok széleit nézd meg ott is persennek rendesen, minden más nem számít.

2021. júl. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt mindkettővel dolgom. A Cordoba kevésbé rohad, jobb a futóműve, (papíron a Swiftnek jobb, hátul) nem pattog úgy az úton. ASwift is leginkább a futómű bekötési pontoknál rohad. Érdemes nagyon átnézni alulról.

A fűtés a Swiftben nagyon jó, a Cordobával az a baj hogy egy elcseszett automata klímával szerelték a nagy részüket. A terelőlapátok lyukacsosak, és ilyen szivacs szerű anyaggal vannak fedve. Ez a szivacs 20 év után elporlik, és nincs ami elzárja a hideg levegő útját. Javítható, de nem kívánom senkinek. Ezt a német spanyolok megfejelték még egy gagyi kezelőpanellal, ami magába foglalja a rádiót is. Ennek a kijelzője is szeret összefolyni és a gombok is lehullanak róla. Egy igazi gagyi szar. Ha Cordobát veszel, akkor csak manuális klímával (ez a ritkább).

A beltér anyaghasználata a Swiftben sokkal jobb. A Cordobákban a műanyagok gumiréteggel vannak bevonva, ami málik, a kárpitok pedig lógnak az összesben. A Swiftnél ilyen nincs. Motorokat tekintve a Swiftnél bármelyik jó lehet, csak ne egye az olajat. A Cordobában a benzinesekből csak a 8 szelepeseket nézd, na meg bármelyik dízelt.


Swiftből hamarabb találsz jót szerintem. Még el lehet csípni ilyen gyártásvégi garázsos autókat. Csináltatsz egy alváz és üregvédelmet, aztán 5-10 évig van egy jó kis autód.

2021. júl. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én pont swiftet vettem erre a célra és teljesen megfelelő az 1.3 8v motorral. Klíma hiányzik mert dög meleg van mostanában de ez ilyen.

Pár tömítésen, illetve a vétel utáni mini szervizen kívűl csak tankoltam eddig.

Rozsdát meg kell rajta nézni nagyon pl. küszöb, futómű bekötési pontok.. stb.

Meg olcsóbb is egy jó állapotú swift mint egy cordoba. 250 felett simán lehet jó swiftet találni.

Fűtése egész jó az autónak.

Tempóban is lendületes, én meglepődtem, hogy hogy megy.

Fogyasztás 6-7liter városban nekem. (Taposva néha 8,5 is kijött már 3 személlyel)

Alkatrészek nagyon olcsók és rengetek bontott alkatrész van a swifthez.

2021. júl. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!