Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autók amelyek a mai szemmel...

Autók amelyek a mai szemmel is újnak modernnek/réginek tűnnek/Milyen ilyen autókat ismertek?

Figyelt kérdés

Munkámból és/hobbimból adódóan rengeteget autózom és az autók kb 99% százalékát ismerem ránézésre úgy mint évjárat,mettől meddig volt gyártva,milyen motorral van szerelve stb.


Tehát a kérdés a következő lenne,

Milyen autókat ismertek amik a mai szemmel is modernnek tűnnek és milyen autókat amelyek egyáltalán nem tűnnek(esetleg már megjelenésükkor sem)tűnnek/tek modernnek/újnak?


Elég akár egy lista,vagy ki is fejthetitek bővebben :) mondjuk 90-től mostanáig

Pl.

Új/modern:BMW 7es F01,Nissan Leaf 2012,Toyota Prius 2009

Régi:Nissan Qashqai kb 2018ig,Mercedes W211,Mercedes W221


Mindenkinek köszönöm a válaszát eme nagyon ‘intelligens’ kérdésre :))



2021. júl. 8. 18:04
 1/5 D. Brasco ***** válasza:
61%
A C06-os twingót hirdették annak idejen úgy,hogy a legrégebbi új autó amit kapni lehet a piacon.Ami nem csoda,hiszen 14 evig gyartottak szinte teljesen valtozatlan formában.Ettől függetlenül a design nem fáradt meg,sót szerintem ma is kifejezetten frissnek hat az első széria.
2021. júl. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Új régi: Suzuki Jimny.


Mondjuk ennek az autónak szurkolok, legyen hasonlóan sikeres mint a régi Swift.

2021. júl. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Újnak kinéző régi autók: Peugeot 406 Coupé, Lancia Thesis, Rover 75, Volvo S60, Alfa 147

Réginek kinéző új autók: Toyota Land Cruiser, Jeep Wrangler, Audi TT, Lexus CT, Ford Mondeo

2021. júl. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem sokan ki fognak nevetni ezzel, de szerintem a Golf 4. Rögtön kifejtem, hátha valaki végig is olvassa, mielőtt lepontoz és elküld az anyámba. :D


Nyilván klasszikus autó, szóval mindenki jól ismeri és mindenki azonnal tudja, hogy mikori autó, tehát senkit nem fog összetéveszteni a korával. VISZONT! Nem tudom feltűnt-e nektek, de a 2000-es évek közepén kezdődő, gömbölyödő formavilág, ami az autókat (elsősorban a ferdehátúakat) jellemezte, elkezdett visszafordulni a szögletesebb dizájn irányába az elmúlt években. És itt térek vissza a Golf 4-re: nyilván nem egy modern dizájn és ez egyértelműen látszik rajta. Viszont szerintem teljes mértékig kimeríti az "időtálló" fogalom jelentését, manapság is megállja a helyét. És szerintem a mai formavilág nagyon hasonló a Golf 4-eshez, amit nem tudok máshogy leírni, csak hogy "modern szögletes". Azaz megvan benne egy modernebb aerodinamikusság, de alapjaiban mégis szögletes. Mindezek miatt számomra a Golf 4 az az autó, ami egyszer már megjárta az "elavult dizájn" kategóriát, de a modern formavilág alakulása miatt kezd megint visszatérni.


Természetesen ez nem csak a Golf 4-re igaz, de nekem személy szerint az jut eszembe, mert szerintem a korának egyik, ha nem a legjobb formatervezése. De említést érdemel még például a Mazda 3, meg még 1-2 egyéb, ami nem jut most hirtelen eszembe.

2021. júl. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az 1986-ban bemutatott Audi 80 formája még mindig egész jól megállja a helyét:

[link]

[link]

[link]

[link]

2021. júl. 12. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!