Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak miket ajánlanátok...

Első autónak miket ajánlanátok fél-1 millió között?

Figyelt kérdés
Imádom a régebbi típusú autókat, oda vagyok a trabantokért, de arról mindenki le akar beszélni. Tudnátok olyan autókat ajánlani amik kicsit régiesebben néznek ki, vagy fura alakjuk van? A tarabanton kívül tetszik még a lada, a Ford probe, az opel kadett c coupe, Fiat 500. Általában a coupek tetszeni szoktak. A lényeg az lenne, hogy 1 millió alatt legyen és ne kelljen folyamatosan szerelőhöz vinnem.

2021. jún. 20. 13:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Tehát oldtimer/youngtimer korú autó kellene, első autónak, olcsón, de legyen megbízható?


A három feltétel közül egyet engedj el.

2021. jún. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Ami baleset esetén nagyobb biztonságot ad és amit kevésbé sajnálnál, ha összetörik.
2021. jún. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Az enyémet, 500e-ért a tiéd lehet!
2021. jún. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
20-25 éves autónál nincs garancia hogy nem kell szerelőhöz járni vele egyfolytában,ebben az árkategóriában főleg ne számíts ilyenre.
2021. jún. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Oh igen, azt nem írtam hogy előny lenne ha nem 20-30 éves hanem csak 10-15. :D Nem az a lényeg hogy régi legyen csak hasonlítson kicsit a régi autókra vagy legyen kicsit "fura". Persze én nagyon nem értek hozzá, szóval lehet nem is létezik ilyen. :D
2021. jún. 21. 10:27
 6/14 anonim ***** válasza:
9%
Tök mindegy csak japán legyen
2021. jún. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

A Trabant olyan, hogy ki kell fogni, ami jó. Nálunk a családban van egy 601-es, ami most 31 éves, 150K km van benne, bontatlan a motor-váltó és csak a fékeket kell most először felújítani. És nem egy OT-s garázsvirágról van szó, hanem egy olyan kocsiról, amit használtak tényleg dögivel.

Tény és való azonban, hogy van olyan egység is (főleg a régebbiek), amik eléggé kényesek dolgokra (nem feltétlenül azt jelenti, hogy megbízhatatlan, viszont szigorúbb feltételek mellett kell figyelned rá).

Szóval a Trabantot ne zárd ki teljesen, viszont pár dologra figyelj, ha azt szeretnél:

- 1): 1986 utáni legyen. Azok már 12 voltos rendszerrel voltak szerelve, nem 6 voltossal

- 2): Mielőtt a dealt nyélbeütöd nézesd át SZERVÍZBEN szakemberrel a kocsit, ha lehet. Illetve kérd el a szervízfüzetet vagy bármi hasonló dokumentációt a tulajtól és nézesd át azt is a szerelővel.

- 3): Tesztkörnél figyelj az alapjáratra. kell idő, amíg bemelegszik és lesz alapjárat, de utána járnia kell azon is (alacsony, 6-800-as a gyári alapjárat, ne ijedj meg ettől).


Esetleg a négyüteműt is meggondolhatod, arról viszont nem tudok több infót adni.



Persze nem kötelező a Trabant, de ne is rettenj el tőle teljesen. De annyi biztos, hogy bármilyen kocsit is válassz, az német vagy amerikai (tehát úgy, mint a Ford) legyen. Én úgy tapasztaltam életemben, hogy ezek a legjobbak autógyártásban.

2021. jún. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#7 köszönöm szépen a normális választ. Remélem találok majd belőle megfelelőt. Mindig is oda voltam a Trabantokért.
2021. jún. 26. 11:50
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
szívesen
2021. jún. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%
A négyütemű trab nem érvényes, az nem trabant. Pont a lényeg hiányzik belőle.
2021. jún. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!