Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó biztosíték elolvad az...

Robogó biztosíték elolvad az akkumulátor mellett, mi lehet a gond az izzókat nem vágja ki?

Figyelt kérdés
Leállitott állapotban is elolvad a biztosíték 16 amperos. Működik rajta minden, de van hogy azt veszem észre hogy kiment a biztosíték, ma 4 et cseréltem

2021. jún. 16. 23:01
 1/10 anonim ***** válasza:
zárlatos
2021. jún. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Menetközben világít, indexel, dudál, minden működik, de van hogy menet közben, van hogy leállitva megy ki a biztosíték.

Próbáltam multimeterrel kideríteni, de nem találtam semmit. Beraktam a biztosíték helyére a mérőt 20 amperon sorba kötve, nem mutatott kiugrást.

2021. jún. 16. 23:21
 3/10 anonim ***** válasza:
Indítómotor zárlatos!
2021. jún. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Biztos hogy zárlat van.

Még jó hogy az izzókat nem vágja ki, hisz azért van a biztosíték.

2021. jún. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az önindító nem a biztosítékon keresztül működik, annak nagyobb amper kell és működik.

Gyújtáskapcsoló tud e ilyet csinálni, nem tudom?

2021. jún. 17. 09:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Tudhát
2021. jún. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 krwkco ***** válasza:
Valahol egy fémalkatrész kirágta egy vezeték szigetelését és a belseje időnként hozzáér a testelt alkatrészhez, ahogy a motor mozog. Szemmel végig kell követni.
2021. jún. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 krwkco ***** válasza:
Még egy ötlet. Kössél párhuzamosan egy kisebb izzót a biztosítékkal. Amikor a biztosíték kiég, ki fog gyulladni. Abból, hogy ez mikor történik, kiderülhet valami.
2021. jún. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor az égő biztosítékként viselkedik és hamarabb kiég , szerintem.
2021. jún. 17. 16:38
 10/10 krwkco ***** válasza:

#9

Amíg a biztosíték folytonos, addig azon fog folyni az áram, de a kis ellenállása miatt kb. 0V feszültség lesz rajta. És a lámpa ami kb. 0V feszültséget kap, nem világít majd.

Amikor a biztosíték kiég, akkor eltűnik az áramkörből. Az áramkörben az akkumulátoron kívül két sorbakapcsolt fogyasztó lesz. A kis teljesítményű és ezért nagy ellenállású lámpácska és a kisebb ellenállású eredeti fogyasztó. A feszültség nagy része a lámpácskára fog jutni. Közel 12V. Ettől a lámpa nem ég ki, hanem elkezd világítani. :-)

2021. jún. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!