Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen típus hibája van a...

Milyen típus hibája van a DAIHATSU APPLAUSE-nak?

Figyelt kérdés
Nem értek az autókhoz, ezért segítségre van szükségem. Megvásárlásra ajánlottak nekem egy DAIHATSU APPLAUSE-t, ami gyönyörű, de szeretném látni a rossz oldalát is, hogy tudjam, így is szeretném-e megvásárolni.
2010. aug. 25. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is Applause XI 1.6 16V van. 7éve vásároltam kereskedésből 130.000km-rel. Iszonyat megbízható autó!!! SOHA nem hagyott cserben!!! Most 360.000km fölött van benne mert ezzel járok be munkahelyre meg egyébként is nagyon sokat használom. Amire oda kell figyelni az a rozsdafoltok, a hátsó lengéscsillapítók (ne legyen leülve a hátulja ha nincs terhelve), vezérlést ajánlott cserélni vételkor. Ami kifejezett típushibája, a hűtő kijukad a hegesztésnél, de ez viszonylag olcsón orvosolható, és nem kell másikat venni bele. Ajánlatos jobb minőségű (Castrol Magnatec 15W-40-es olajat használok mert azt szereti legjobban) tehát nem Tesco gazdaságos oljatat tenni bele. Típushibának mondható szerintem a GYÁRI kipufogó idő előtti elvékonyodása és szétégése is. Nekem 360.000fölött a 3. kipufogórendszer van de harmadjára nem gyárit vettem rá mert az sz@r. Érdemes még megnézni a féltengely gumiharangokat is ha megveszed, mert ha szétszakad akkor csuklót kell cserélni és az nem filléres tétel. LI-t ne vegyél mert szervó sincs benne, a ZI sokat eszik. Csak az XI-változatot tudom ajánlani mert motorikusan én nem tudnék pillanatnyilag megbízhatóbb autót írni ebben a kategóriában. Toyota alkatrészek vannak benne, JAPÁN gép, nekem kint áll télen is nyáron is de mindig pöcc-röff, és már mehetek is. Hátul is független kerékfelfüggesztése van, így kényelmes a rugózás hátul is, nem pattog. Bátran merem ajánlani, de amiket írtam, a vezérléscsere, illetve a hátsó lengéscsillapítók leellenőrzése, valamint CASTROL motorolaj használata ajánlatos. Bátran vedd meg, szerintem nem fogsz csalódni a márkában. De nagyon nézd meg, mert sok a szétcseszett és millió km-es példány. Ha nem csörögnek a szelepek alapjáraton, és nem jön kékes füst a kipun alapjáraton akkor motorikusan nem lehet baja. Az enyémnek ennyi km után is úgy jár a motorja mint a svájci óra. Lecövekel a fordulatszámmérő 750re meleg motornál és meg sem moccan. Szinte csak jót tudok írni róla. Jó a kilátás is belőle, kényelmes, tele van extrával. Az XI-ben kormányállítás is van, könyöktámasz, 4Xel. ablak, el. tükrök stb stb.... Nézd át amiket írtam, és ha minden OK akkor hajrá:) Mostmár leszakadnak az ujjaim, szóval egy kalappal az APPLAUSE-hoz. Hello.
2010. szept. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Vauu! Ez aztán az alapos felvilágosítás NAGYON KÖSZÖNÖM! Nagyon hasznos minden amit írtál. Kívánok neked is sok örömet az autódban. Még egyszer köszi.
2010. szept. 3. 09:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit.:-) Remélem segítettem a döntésben, és hasznos amiket leírtam. Én is köszi a jókívánságot. Majd ha gondolod jelezd, hogy megvan-e a kis "JAPI" és hogy mi a véleményed róla.:-) Addig is halika.
2010. szept. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!