Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Emelkedos lampanal kezifekes...

Emelkedos lampanal kezifekes Indulas vagy sima?

Figyelt kérdés
Kis benzines
2021. jún. 2. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Attól függ kinek és mekkora az emelkedő. Friss jogsisnak nagy és közepes emelkedőn is kézifékes, enyhénél sima. Ahogy egyre tapasztaltabb valaki, egyre több helyen tud sima elindulást is.
2021. jún. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A kézifék az miért kérdés?
2021. jún. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Már miért ne használnék kéziféket?
2021. jún. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hat mert érdekelt ki hogy szokta🤷🏻‍♂️
2021. jún. 2. 13:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sokaknak ez a természetes, hogy behúzzák. Nem vagyok képben a műszaki hátterével, meg azzal hogy mennyire új autókba raknak visszagurulásgátlót/hegymeneti elindulási segítség/bárminek is hívjákot, de akiknek nincs/nem tudnak róla kézifékeznek, arra való hogy használja az ember.
2021. jún. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm

Azt mondta az oktatom hogy nincs Rá szükség :/ megtanultam itthon magamtól..

csak érdekelt hogy tényleg fölös e így indulni

2021. jún. 2. 14:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem valami elegáns visszagurulni akár csak pár centit is aztán bőgő motorral elindulni :) Jó oktatód volt amúgy, elvileg kézifékes lejtőn indulást oktatniuk kellene.
2021. jún. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 krwkco ***** válasza:
100%

Ha a kisebb emelkedőn nem indul meg hátra az autó, amíg átlépek a fékről a gázra, akkor lábfék.

Ha nagyobb az emelkedő vagy amúgy is kéziféket használok, hogy ne vakítsam a mögöttem állót, akkor kézifék.

2021. jún. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Emelkedőtől függ, de ha ugye olyan, hogy már gurul vissza egyből az autó, amint leveszem a fékről a lábam, és nincs annyi időm, hogy a kuplung+gáz kombóval elinduljak, mielőtt hátrafele gurulna, akkor kézifék. Sokkal jobb ez így, mint bőgetni a motort és égetni a kuplungot.
2021. jún. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!