Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen olyan program, szimulát...

Milyen olyan program, szimulátor, létezik, amit a jogosítvány letételére, "rutin" vizsgára találtak ki, és kormánnyal tudok vele menni?

Figyelt kérdés
Itt nem ilyen versenyszimulátorra gondolok, hanem olyanra ami kifejezetten ere van kitalálva, és megszerezhető!
2010. aug. 24. 11:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
erre én is kíváncsi vagyok
2010. aug. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

előző vagyok: találtam

[link]

2010. aug. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Semmi értelme.

De minek paráztok annyit? A rutin a LEGES LEGES LEGEGYSZERŰBB az összes közül. Max akkor buksz

meg ha nagyon hülye vagy..

A gépen gyakorlás meg semmit sem segít

2010. aug. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1. köszi!

3. nem baj nekem még van egy évem mert csak 16 vagyok, de már most szeretném tudni mi vár rám!

2010. aug. 24. 11:41
 5/11 anonim ***** válasza:
Menj el egy közeli faluba, ott gyakorolj szüleid jelenlétében, az ő autójukkal...
2010. aug. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Tudom, nem azért tetted fel a kérdést, hogy mindenki azt hajtogassa miért hülyeség egy ilyen progi, hanem hogy megmondjuk hol találsz ilyet.


De sajnos be kell hogy álljak a sorba... rutin vizsgán a legtöbb dolog pont arról szól, hogy az autót érezd.

Forgalmi vizsgára még azt mondom fel lehet készülni valamennyire géppel, mert tud különböző közlekedési helyzeteket szimuláni. (Mikor kit kell előre engedni, hol mennyivel kell menni, figyelni a zebránál várakozó gyalogosra, stb-stb.)


De rutinon ilyenek vannak:

Padka mellé parkolás

Gyorsítás - fékezés

Tolatás

Szlalom


Kézifékes indulás lejtőn

y fordulás

tolatva fordulás

kapuba beállás


Ezek mind olyanok amik kifejezetten arra valók, hogy érezd az autót. A gépen nem érzed ahogy felbőg a motor, lefullad az autó, a kézifék fogja a kocsit, a padka tényleg annyira van e tőled, ahogy gondolod... stb-stb...


Szerintem a gép ebben csak kifejezetten megkavar, mert meggyőz arról, hogy megy az ami nem megy.


Ráadásul a feladatok egy részét (pl kézifékes indulás) nem is nagyon értem hogy lehetne gépen gyakorolni... :)



Szüleid nem adják kölcsön a kocsit?

2010. aug. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

annak idején én is baromi sokat kerestem ilyen progit, de így utólag egyet kell hogy értsek az előttem szólóval. Egyetlen dologra viszont nagyon jó a szimulátor: gyakorolni a tükör használatot, hogy ha mikor mit látsz a tükörben, az kb. hogy helyezkedek el 3D-ben, ki milyen pozícióban van.



Egyébként használhatatlan, sőt én azt mondom kifejezetten káros, ugyanis ha sokat szimulátorozol, beléd fog rögződni, hogy elég csak a monitort bámulni, esetleg bill.et nyomogatva "balra nézni" de a valóságban a fejedet is balra kell forgatni, ami nem mindegy. Repülésnél ezt sokszor éreztem, hogy a szimulátor azért hozott magával negatív berögződéseket.


Egyébként én a 3D driving school-t használtam, ennek van demo-ja is. De ténleg CSAK a tükörhasználatot tanuljad rajta, arra jó, esetleg hogy forgalomban mikor kire kell figyelni, másra ne, mert később rosszabb lesz!

2010. aug. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, és megértettem!


Egyébként Budapesten élek, elég nehéz olyan helyet találni ahol biztos nincs rendőr, vagy csak nagyon kevesen vannak!

Egyébként 1 hete Balatonon gyakoroltam egy kicsit, de az a baj, hogy csak nagyon kis rész van ahol lehet menni:(


De ha tudnátok mondani Bp.-n olyan helyet, ahol lehetne gyakorolni, annak nagyon örülnék!:)

2010. aug. 25. 11:06
 9/11 anonim válasza:
Ez nekem is épp aktuális. Én a 3D Driving Schoolt kezdtem el használni, de force feedback kormánnyal. (A driver thrustmaster mondjuk még jobb lenne) De az erőhatásokat (pl. a kanyarokban a centrifugális erő) az se nem adja vissza, de a forgalmi szituációkat (pl. mikor kinek van elsőbbsége) már egész jól utánozza. Mind az előző hozzászólók, mind az én szüleim is kritizálják ezt a játékot a szokásos szöveggel, hogy "ez a valós életben teljesen más". Való igaz, lehet kritizálni, de ennyi erővel mindent lehetne kritizálni. Mindenesetre szerintem sokkal inkább a 3D Driving Schoollal kell játszani, mint pl a Carmageddon 2-vel, jogosítvány-szerzés előtt! (amúgy épp az elsősegély vizsgára készülök, és utána indul az elméleti oktatás)
2011. ápr. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A másik meg a rutinhoz talán az olyan játékok mint pl. a GTA vagy a Driver (az ilyen missziós játékok és minimum force-feedback-kel nyomva) hogy itt a szlalomozás meg az Y fordulat, stb. amikor épp sürget a küldetésben az idő, akkor úgymond "rákényszerülsz" ezekre a húzásokra. Talán a rutinhoz - nagyon nagyon nagyon nagyon picike mértékben - ez segít, hogy érezd a kocsit.
2011. ápr. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!