Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány éves kortol lehet motort...

Hány éves kortol lehet motort vezetni?

Figyelt kérdés
Kell hozzá jogosítvány? (Simson)
2010. aug. 23. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
rossz kateg...
2010. aug. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, kell hozzá. Nem, nem elég a B-s KRESZ-vizsga. Nem, nem csak elméleti vizsga van, van járműkezelési, forgalmi, sőt, még elsősegélyvizsga is. Igen, kell járni tanfolyamra, nem elég csak levizsgázni. Igen, kell rá sisak. Nem, nem vihetsz vele utast. 18 éves korod után sem. Igen, mehetsz vele főúton, ha ezt külön tábla nem tiltja. Igen, kell rá biztosítás

Na, a tévhitekből adódó kérdésekre megvannak a válaszok, ha felmerülnének, itt megtalálod őket. Most jön a lényeg. M-es kategóriájú jogosítvány kell hozzá, itt a tanfolyamra 13 év 6 hónaposan iratkozhatsz be, elméleti vizsgát leghamarabb 13 év 9 hónap után tehetsz, rutinvizsgát betöltött 17 év után. Utána még ott van a forgalmi vizsga is...

(feltéve, hogy az a szegény Simson nem motorkerékpárként lett vizsgáztatva, hanem segédmotoros kerékpár)

2010. aug. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én csak azt tudom, hogy 15 éves volt osztálytársam vizsgázott és kapott jogsit. Simsonja van.
2010. aug. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

rutinvizsgát betöltött 17 év után


ez itt nincs jól. ez már b kategória fiam:) 14 éves korodtól lehet jogsid ez a lényeg

2010. aug. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jól van na, közel voltak egymáshoz a billentyűk... :-)

(mivel hetente 62-en kérdezik meg, hogy B-re mikor lehet vizsgázni, már reflexből azokat az időpontokat írom :-)

2010. aug. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösz! Csk mert egyik haveromat láttam Simsonnal és pár hónapja töltötte be a 14-et.
2010. aug. 23. 22:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!