Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rogó légszűrő hiba??

Fuxy kérdése:

Rogó légszűrő hiba??

Figyelt kérdés
Vettem a robogómra egy sportlégszűrőt,mert a gyári kifingot,de azóta kb 3 métert mentem vele.Fullad mint a fene,mert bá van alapjárata,de ahogy egy kis gázt adok fullad.Hiába hangoltam én a levegőn benzinen pillangón stb.Uj fúvókákat meg nem akarok venni ha nem muszály..Sezrinted mi lenne a megoldás?Arra is gondoltam hogy a sportlégszűrőt félig letakarom.

2021. máj. 14. 20:20
 1/5 D. Brasco ***** válasza:
100%
Es mi lenne ha taknyolás helyett gyárit vennel ra?!
2021. máj. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Be kell állítani a karburátort, ha nem értesz hozzá, akkor olvass utána vagy szerelő.


Vagy pedig gyárit vissza, bár esélyes hogy már elalitotad az egészet..

2021. máj. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem értesz hozzá ne próbálkozz. Ha rossz a veséd orvoshoz mész, nem elkezdesz mindent öszevissza szedni hátha segít. Ha rossz a robogód szerelőhöz menj, ne találgass és állíts el mindent ész nélkül...
2021. máj. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krwkco ***** válasza:

A karburátor nem tud róla, hogy milyen légszűrő van az autón. Jön a levegő, annyi-amennyi, a jó karburátor hozzákeveri e benzint és kész.

A légszűrő ellenállása nem sokat számít. A levegőáramot a pillangószelep korlátozza. A motorok légszűrő nélkül sem fulladnak le. Legfeljebb egy kicsit több levegőt kap alapjáraton => magasabb lesz az alapjárat.

Valamit elcsesztél a csere során. Hamis levegőt kap a motor, nem jön elég benzin, elállítódott a karburátor, stb... Vagy extrém esetben elrontottad a sportszűrő olajozását és olaj került a légútba.

Vedd le a légszűrőt és próbáld ki úgy is.

2021. máj. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 krwkco ***** válasza:

Még egy dolog jutott eszembe.

Vákuumos benzincsapod van? Lehet, hogy nyitott pillangószelepnél nem elég neki a vákuum és elzárja a benzint. Főleg alacsony fordulaton hirtelen gázadásnál.

2021. máj. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!