Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jól sejtem, hogy így megy egy...

Jól sejtem, hogy így megy egy autóvásárlás?

Figyelt kérdés

Az alany egy MK1 Ford Focus 1.6 benzines lenne, bár ez nem fontos.

Tehát:

Kinézem, megnézem, ha tetszik elviszem egy szervizeshez aki átnézi.

Ha még idáig is rendben van, akkor megveszem, vásárlás után egyből választok kötelező biztosítót.

Utána 15 napom van bemenni a kormányablakba, ahol forgalmit csináltatok.

Utána élvezem az autót. Mennyire pontos ez így?



2021. máj. 12. 17:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
23%
Azért nézd meg, hogy hány napra kapsz most időpontot a kormányablakban.
2021. máj. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
2 hónap kb
2021. máj. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Na ne mond már hogy a kormányablak szembe megy a 15 napos átírási kötelezettséggel. Viccnek is rossz.
2021. máj. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább márkaszervizbe vidd, és te válaszd ki, ne hagyd, hogy ő mondja, hogy kihez, előre beszéld meg vele is meg a szervízzel is.
2021. máj. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
#10 Elméletileg létezhet ilyen, de hivatalos szervizek átvizsgáláskor adnak aláírással és pecséttel ellátott átvizsgálási papírt, rajta mindennel, amit átnéztek. Ha mindent jónak írtak, aztán kiderül, hogy valami mégsem jó amit elvileg megnéztek, akkor azért keményen büntetik a szervizet, ha panaszt teszel a fogyasztóvédelemnél. Emiatt nem igazán csinálnak ilyet a szervizek, más biznisze miatt ők nem lutriznak, de ha meg mégis és átvágnak, akkor komoly kártérítést kaphatsz.
2021. máj. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Ohh értem! Akkor ilyen téren megnyugodtam :) Nyilván aki komolyan gondolja a munkáját az senkiért sem piszkítja be a kezét. De gondolom előtte a szervizessel beszélnem kell, hogy ezen a napon valószínűleg megyek. De mi van ha mégsem nézek ki valamit az nap, vagy ha random tetszik meg valamilyen autó? Olyankor valaki egyből vállal?
2021. máj. 14. 12:57
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hívd fel a környékbeli szervízeket minél hamarabb, és reménykedj. Ha meg nem mész akkor mindenképpen hívd fel őket és mond le az időpontot.
2021. máj. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
#16 A legtöbb szerviz (és itt tényleg normális szervizre gondolok, nem egy lepukkant műhelyre) általában úgy dolgozik, hogy kis időigényű, illetve különösebb szerelést nem igénylő dolgokat mindig tudnak fogadni szinte azonnal. Ebbe tartozik az átvizsgálás is, bár az annyiból macerásabb, hogy hiába van meg gyorsan és hiába nincs szerelési munka, mégiscsak meg kell emelni, szóval ha nincs szabad emelő, akkor bukta. Hát amikor úgy adódik, hogy meg akarsz nézni egy autót, akkor körbe kell telefonálni, hogy tudnak-e fogadni. Vagy foglalsz előre időpontot, csak akkor ha mégis úgy alakul, akkor ahogy #17 mondta, ne felets el szólni a szerviznek, hogy lemondod.
2021. máj. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!