Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Puttonyos autóban (ahol nincs...

Puttonyos autóban (ahol nincs belső visszapillantó) a kicsi oldalsó tükrökkel mit lehetne kezdeni?

Figyelt kérdés

A bal tükör még úgyahogy elmegy, mert közel van, és ki is tud nézni az ablakon az ember. De a jobb, ami messzebb van, és a puttony miatt másképpen nem lehet hátra nézni, az már nem nagyon tetszik. Normál haladásnál nem annyira gond, mert - bár van egy kis holttere, de attól még - arra elég, hogy a szomszéd sávba belássak. Az igazán problémás tolatásnál, parkolásnál. Meg amikor egy olyan elágazáshoz érkezem, ahol jobbra-hátra (pl. 45 fokban) kellene kinézni egy kereszteződésben. Ilyenkor ha nincs másik utas, nem is tudom megoldani.


Attól tartok, hogy nagyobbra cserélni nem szabad őket (vagy talán valami engedély kell hozzá, nem tudom), és abban sem vagyok biztos, hogy van más autó típushoz való tükör, amit fizikailag be lehetne építeni a helyére. (Pl. egy Peugeot Expertnek egészen szép nagy tükre van, egy olyat el tudnék képzelni rá, de nyilván más a rögzítése, mint egy Dokkernak.)


Vannak kiegészítő tükrök közt esetleg lehet valami, ami egészen nagy?


2021. ápr. 29. 17:07
 1/2 anonim válasza:
Esetleg olyan utólagos, amit autókra szoktak rakni amikor lakókocsit vontatnak?
2021. ápr. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
77%
A 45 fokos bekötőutakat sosem fogod megoldani, még 10x akkora tükörrel sem. Arra csak az a módszer marad, hogy próbálod minél jobban 90 fokhoz közelíteni az autót a bekötőúthoz, veszel egy ívet előtte.
2021. ápr. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!