Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 550 mikron rétegvastagság mit...

550 mikron rétegvastagság mit jelenthet? Mekkora sérülésre utalhat?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy autót, kereskedő mondta, hogy ajobb oldala az ajtó lett vékony lakkréteggel lehúzva, ott valóban a gyárihoz képest 50 mikronnal volt több a rétegvastagság. Más sérülés ott nem tünt fel. Elhoztam az autót, szerettem volna casco-t kötni, szakértő kijött, majd a bal hátsó kerékív feletti részen 250 - 550 /ezt az értéket csak kb egy 10 ft-os nagyságon lehetett csak mérni/ volt a rétegvastagság. A kereskedővel beszéltem aki nem mellesleg hivatalos márkaszervíz, döbbenten állt az esemény előtt, mondván Ő erről nem tudott / minden bizonnyal nem tudott..../. Vajon ez a mért 550 mikron értékű rétegvastagság milyen mértékű sérülésre utalhat? Egy sima egyszerű parkolóban történt koccanás vagy rommá tört bal hátsó rész?

2021. ápr. 28. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Egy 10 forintos méretű helyen lehetett ennyit mérni? Lehet nekitoltak egy bevásárlókocsit vagy bármi, nagy sérülés ez nem lehetett ami egy 10 forintosnyi helyről kapta le a festéket.


Azt is megértem, hogy a kereskedő nem tudott róla, mert oké, hogy körbeméri a kocsit, de kb ha másfél centivel odébb mért akkor már jó értéket mérhetett,minden négyzetcentit meg azért nem szokás végigmérni szó szerint.

2021. ápr. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Simán meghuzták, vagy nekinyitottak egy ajtót és egy pici foltba meg kellett gittelni. Semmit nem jelent.
2021. ápr. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne röhögtess, hogyan sikerült megtalálnotok pont azt az érményi helyet? Centiméterenként végig mértétek az egész kocsit? Ilyen hülyeségek helyett inkább örülj neki, hogy vettél egy jó állapotú autót (gondolom ezért vetted meg), ne azzal foglalkozz, hogy hol volt fújva. Amióta vannak ezek a Totalcaros műsorok, azóta mindenki rétegvastagságmérővel megy autót vásárolni, csak azzal senki nem foglalkozik, hogy ezek a kínai ezer forintos vackok azt mutatnak, amit éppen akarnak. Egy hitelesített mérő árát nem fogja megfizetni az egyszeri vásárló.
2021. ápr. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy találtuk meg, hogy körülötte azért magasabb volt a rétegvastagság, 250 - 300-as érték, újra lett fényezve az a rész és ahogy ott haladtunk úgy nőtt a rétegvastagság is, de az 550-es értéket minimális kis helyen lehetett csak mérni.
2021. ápr. 30. 10:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!