Szélvédőfelverődés mi a teendő?
Sziasztok!
A mai nap folyamán munkából jöttünk haza a párommal kocsival és az előttünk lévő autós felverte a kavicsot a szélvédőnkre és megis repedt a szélvédőn próbáltunk neki jelezni villogni dudálni követük de semmi nem állt meg
Majd megállt a házánál és úgy csinált mintha észre se vett volna minket alig akart kiszállni a kocsiból majd nagy nehezen kiszállt és még megse kérdezte volna hogy mi a baj vagy hogy miért követük őt hazáig a felesége(gondolom) ő jött ki és kérdezte hogy mi a baj és mondtuk neki és mondta az illető hogy ő nem észlelt ilyet hogy felverte volna a kavicsot meg hogy ő nem tud vele mit csinálni meg ő nem ér most dolga van Aztán elis jöttünk mivel beis szaladt meg mi éreztük magunkat kellemetlenul az lenne a kérdésem hogy még ilyenkor lehet valamit tenni?
Mert megértsük hogy egyikönk se hibás de azért nekünk mégis kár mivel a szélvédőnk megrepedt
" „Mindennek a kiindulási alapja a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás. A kő ugyanis nem önmagában egy kátyú vagy az építkezés miatt került a szélvédőnkre, hanem mert oda egy másik autó felverte” – mondta lapunknak Dr. Gyurácz András ügyvéd.
Hozzátette: az autózás „veszélyes üzem”, azaz ha valaki autóba ül, akkor ezzel számolhat, akkor is, ha valóban nem tehet róla. De a kötelező biztosítás azért van, hogy az ilyen és ehhez hasonló károkozást megtérítse.
Nem is ezzel van a legnagyobb probléma, hanem a bizonyíthatósággal, hiszen ha nem töltünk, nem tudunk kitölteni betétlapot, már az első lépés is nehezített, hogy érvényesíthessük a kárigényünket – mondja a jogi szakértő.
Egy biztosító ugyanis könnyen úgy reagálhat, hogy „rendben van, történt, ami történt, de csak akkor tudunk fizetni, ha bizonyíték van arra, hogy valóban a mi ügyfelünk gépjárműve okozta a kárt”.
Ha ezt sikerült bizonyítanunk – legvégső esetben egy peres eljárás során –, akkor teljesen mindegy, hogy a kavics miért volt az úton, a biztosító helytállási kötelezettsége fennáll – mondja a szakember.
„Ilyenkor nagyon hasznos a fedélzeti kamara, ha pedig vannak utastársaink, vallomásuk bizonyító erejű lehet, úgyszintén készítsünk természetesen a kárról, a károkozás helyéről fényképfelvételeket. Az a minimum, hogy feljegyezzük a károkozó jármű rendszámát, ami alapján később meg tudjuk találni az üzembentartót. Ebben az esetben a MABISZ-hoz (Magyar Biztosítók Szövetsége) szükséges fordulni” – javasolja az ügyvéd, elismerve, hogy léteznek olyan helyzetek, ahol a bizonyítás szinte lehetetlen.
Ettől függetlenül a rámenős és élelmes autósok sokszor a reménytelennek látszó szituációkra is találnak megoldást, azaz megtalálják a károkozót. "
Senki nem fog betetlapot adni erre mert nem tudod bizonyítani, hogy ő volt.
Menj el egy szelvedo javitohoz és 5-10ezer forintért megcsinaljak neked a repedést!
Rendszám, rendőrég.
De nem sok sikerrel...
Ha van a kocsin casco ami kiterjed üvegkárra akkor az fedezni fogja a cserét.
A kgfb nem fedezi ezt és fölösleges volt követni meg villogni neki mert nem tehet róla függetlenül attól hogy róla pattant fel a kavics.
Ha vékony repedés akkor szélvédős megjavítja azonban ha nem akkor ki kell cserélni mert a műszakin nem fog átmenni.
Meg kellett volna verni, nem tusom, nekem ha a 316+chip autómba kárt tenne valaki még csaladját is megvernénk ha tesókka.
Am kgfb, de nekem olyan nincs.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!