Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az Opel 1.6 cdti (110 le)...

Az Opel 1.6 cdti (110 le) motorról mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Direkt nem írom le mikre lennék kíváncsi, mert úgy látom nagyon sokan dobálóznak dolgokkal amik nem nagyon fedik a valóságot, szóval hátha valakinek van valami konkrét tapasztalata velük, mert a fórumokon sok olyan is ír véleményt akiknek nincs is ilyen autói, csak hallották hogy valakinek a valakijétől hallotta hogy annak a valakije azt mondta hogy...

2021. ápr. 26. 23:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyen motorral szerelt autóm van, csak nagyobb teljesítményű változatban. De a blokk ugyanez.

Teljesen jó, erős, nyomatékos, viszonylag csendes is dízelhez képest. A fogyasztására sincs panaszom.

Egyetlen óriási konstrukciós hibája a vezérlés: a váltóoldalon alakították ki és szeret extrém hamar elfáradni a láncfeszítő. Ha cserélni kell a vezérlést, vagy kapásból ki kell venni a motort, vagy mindent szanaszét bombázni a motortérben. Ami munkadíjra sem kevés. Nálam még garanciában csinálták, 28.000 km-es futásnál. A következő már valószínűleg zsebbenyúlós lesz és csak reménykedem benne, hogy ennél több km-t ki fog bírni a csereszett.

Fórumokon írnak mostanában valami csodatömítésről, amit a hidraulikus láncfeszítő alá kell betenni és végérvényesen megoldja a gondot. Én egyelőre szkeptikus vagyok ezzel a dologgal kapcsolatban, de az idő majd eldönti, hogy mennyire jön be ez a módszer.

2021. ápr. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igazából erre lennék kíváncsi, hogy mindenki a láncot meg feszítőket emlegeti, de vajon tényleg ilyen rosszak-e, vagy csak ilyen hangos és kész... mert nekem pl le lett cserélve a lánc szett, de pár ezer km után ugyan úgy csörgött hideg motornál, melegen nem csinál semmit. Furcsa mód a márkakereskedős szervizes csávó is azt mondta, hogy pl ez az indításkori csörgés gondot nem okoz, és elég sok másik autónál is fenn áll ez a jelenség. Én is hallottam erről az új alkatrészről, de valami 170 ezer ftért akarták beszerelni, habár új feszítőket is felírtak, de a szervizes mondta hogy az nem kell. De olyat is olvastam, hogy valakinek 200 ezer van a kocsijában, és csörög-csörög, de még nem volt lánc cserélve az autójában, mondjuk az is fura hogy váltó olaj sem, pedig ezek az m32-es váltók elég rövid életűek a gyári olajjal, mert nem öntenek bele eleget a gyárban, és nem is biztos hogy a legjobb minőségű.
2021. ápr. 27. 10:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne úgy képzeld, hogy csak hangos és kész!

Nekem mikor előjött menet közben csinálta. Előtte indításkor semmi. Az utcán viszont kapkodtam a fejem, nem értettem, honnan jön ez az istentelen lárma. Aztán haladtam tovább, de nem halkult, ekkor jöttem rá, hogy ez az én autómból jön. Először azt hittem, hogy leszakadt a kipufogó és azt húzom az aszfalton, mert olyan hangja volt a kocsinak. Tehát közel sem egy kis csörgésről beszélünk. Utána már indításkor is zörgött. De itt sem csilingelést kell elképzelni, hanem mintha valaki kalapáccsal püfölte volna a blokkot. Azt hittem szét esik a motor. Elég ijesztő volt. Nem tudom pontosan mi okozza ezt a hangot, talán a lánc beleér a blokkba mert nincs eléggé megfeszítve. De nem hiszem, hogy hosszú távon egészséges lenne a motornak.

Ha csak indításkor kicsit csörgedezik, azzal együtt lehet élni, én se foglalkoznék vele. De lehet/lesz az még sokkal rosszabb is. Mikor márkaszervizben meghallgatták az enyémet, egyértelműen rávágták, hogy láncszett csere garanciában. Nem volt kérdés.

Igen, a tömítéscseréhez is eléggé szét kell szedni a motort. Nem könnyű a feszítőhöz sem hozzáférni. Kapásból főtőfolyadék le. EGR hűtő le, szelepfedél le, injektorok ki, stb. 170 szerintem nem is sok érte, ha garantált lenne, hogy ezzel megoldódik.

2021. ápr. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ha csörög is a lánc akkor sem ilyen hangosan, laikusok meg se hallják. Ez szerintem más lesz, én sem vagyok szakértő se szerelő, de youtubeon a videókat nézegettem hogy "timing chain rattle sound" és hiába mondta az ember hogy na most, most, halljátok? Annyira nem jött át :D Vagy amikor a kettőstömegű lendkerék adja meg magát, azt is csak akik igazán szakértők hallják meg. Annyi elektronika van ebben a motorban, hogy lehet valami miatt éppen másképp üzemel néha. Vagy ott a DPF szűrő, azt is ki kell égetni néha, és olyankor megváltozik a hangja. Szóval... én csak azt mondom, hogy szerintem oktalanul szidják ezt a motort, főleg a hozzá nem értők, mert mondom, olyat még sehol sem olvastam hogy konkrétan tönkrement volna, mindenki csak jajveszékel meg orrba szájba cserélget mindent szervízintervallumon kívül. De hát majd az idő megmondja mi is a helyzet.
2021. ápr. 27. 15:04
 5/5 anonim ***** válasza:

"ha csörög is a lánc akkor sem ilyen hangosan, laikusok meg se hallják. Ez szerintem más lesz"


Ez több mint egy éve volt egy akkor nem egész 2 éves 28.000 km-t futott autón. De rendben, te jobban értesz hozzá, mint a márkaszerviz. Ahol vezérlést cseréltek és ez az általad titulált "más valami" véletlenül pont magától meggyógyult és azóta se jött elő többször. Csak ha ekkora szakértő vagy nem értem miért itt kérdezősködsz...

2021. ápr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!