Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hyundai i30 vagy KIA Cee'd?...

Hyundai i30 vagy KIA Cee'd? Melyiket vegyem? Melyik van jobban összerakva? Melyik készült jobb anyagokból? Inkább az utastérre gondolta za utolsó kérdésnél.

Figyelt kérdés
2010. aug. 22. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Sokkal inkább Cee'd! Közel van nagyon egymáshoz a két autó, de (nem csak szerintem) a Cee'd bizony sokkal jobb. Sőt mi több, nekem is Cee'd SW-m van. Itt nem is kérdés, a Hyundai ~430 literje a Cee'd 534 literjével szemben. Belül meg mindkettő hatalmas, az I30 valamivel nagyobb, de tök felesleges, 4 két méteres, 110 kilos ember kényelmesen elfér. Beltér minősége egy kicsit lehet, hogy jobb a hunyadinál, azonban formára (ismét szerintem) nem szebb, ráadásul sokkal nehezebben kezelhető, és KÉK színű. Ha nem lenne egyértelmű, eléggé erotikus este(ba ssza a szemed). A hunyadit akkor vettem volna e helyett, ha egyrést hatchback-et keresek, vagy ha sokat járok. Mert a KIA 7 év/150 000 KM-et ad, a Hyundai 5 év korlátlant. De van is róluk teszt:

[link]

"Figyelem! Ez nem összehasonlító teszt volt, hanem az 1,4-es i30-at mutattuk most be. De muszáj volt mindig elétologatnom a Kiát, hiszen ez a kocsi már soha nem léphet ki a cee'd árnyékából; mert az volt előbb, és az nagyon jó. Meg mert nem is tud, ugyanis ő nincs olyan jó. Tehát most, hogy felpróbáltam a belső konkurenst, továbbra is nyugodt szívvel térítek. Mindenkinek, aki azt kérdi, mit javasolok, mit vegyen a kompakt kategóriából, megmondom: Kia cee'det, bátran. De ha szereti a kéket, és az első három évben többet akar autózni 150 ezer kilométernél, az i30-cal is boldog lehet."

2010. aug. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
i30 =)
2010. aug. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
KIAnak erősebb a motorja, ha megnézd a műszaki adatokat. Kinézetre ízlés dolga, kinek melyik jön be. Belülről nekem igazán egyik sem tetszik, olyan nagyon olcsós hangulata van a kocsinak a felhasznált műanyagok miatt.
2010. aug. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már miért lennének erősebbek a motorjaik? Ugyanazokat kapják meg mindketten!
2010. aug. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hát csak nézd meg! a kiaban az 1.6os dízel az 115 Le, míg a hyundaiban csak 109 Le, a nyomaték is más lehet csak azt most nincs kedvem megnézni
2010. aug. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

LOL!

Ugyanazokat a motorokat kapják meg, a Hyundaiban is 115 lovas az 1.6D. Meg van 90 lovas is, az van a KIA-ban is, csak mo.-ra nem hozták be.

És mindkettő:

1.4 109 LE

1.6 122 LE

2.0 143 LE

1.6D 90 vagy 115 le

2.0D 136-140-150 le, attól függően, hogy éppen mikori. A gyártás közben valamikor felvitték 150 lóra. Bár hazánkban asszem nem volt a Hyundaihoz a 2.0d.

2010. aug. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!