Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A jelenlegi autó lecserélése...

A jelenlegi autó lecserélése egy régebbire?

Figyelt kérdés
Egy 2007-es Focus 1.6 TDCI volt az előző autóm, sajnos a fejem után mentem 2 éve, s végülis használtam azért, de kijöttek a tipikus betegségei, dpf, turbó, kettőstömegű, stb. Rá kellett volna költeni legalább félmilliót, így inkább le adtam a bontóba. Abból a pénzből meg vettem egy E11 Corollát, 1999-es, számomra fenntarthatóbb a csekély hibalehetőségeivel. Van rajtam kívül olyan, aki ennyit ugrott vissza az időben autó téren?
2021. ápr. 22. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem az idő a furcsa ebbe, mert autót nem évjáratra veszünk hanem állapotra. Azt tartom hülyeségnek, hogy bontóba adtad le a Focust. 2-300ért simán megvették volna még így rossz állapotba is, akkor is jól jársz.
2021. ápr. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem kellett a kutyának sem. Én meg nem akartam tartogatni feleslegesen az udvarban. :/
2021. ápr. 22. 22:20
 3/8 anonim ***** válasza:
2013 decemberi SX4 után vettem 2011-es S40-et. Nagyobb, erősebb, kényelmesebb, csöndesebb.
2021. ápr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is 99-es Corollám van, jó választás, nagyon szeretem.
2021. ápr. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%
Hát ez tényleg hülyeség volt, egy jó Focusból beülni egy régi szar Toyotába.
2021. ápr. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Oké, akkor tudjuk, hogy a Corollát minden irreleváns kérdéshez beíró kommentelő, már kérdést is ki tud írni...


Egyébként kinek mi, pénz nélkül nyilván lehet opció, hogy egy kicsit régebbi, de sokkal egyszerűbb autót vesz valaki, ha az jó állapotban van. Én nem ennek a híve vagyok.

Először egy kb. 200k-t érő kocsit használtam, ez még nem az enyém volt, az első sajátba ebből ültem át, 800k-ért, a második 3,3M volt, a harmadik kb.6-8M lesz előreláthatólag.

számomra megkérdőjelezhetetlen, hogy ekkora minőségi ugrások megérik (3-4X áron feljebb lépni)

2021. ápr. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Okos" vagy kérdező. Egy két éve 12 éves autót bontóba adni, csak azért mert kopó-fogyó alkatrészeket kell rajta cserélni?! Nem tudom hány km volt abban az autóban és amúgy milyen állapotban volt. Én tavaly 250e Ft-ért cseréltettem csak az első két lengéscsillapítót a 2005-ös autómban. Igen, ennyi, mert aktív csillípítók, hanem a hagyományos fajta. De kifizettem, mert tudom, hoyg így rendben van és erre már megint sok évig nem kell költeni. Eszembe nem jutott emiatt bontóba adni és venni valami öregebb lutri használtat. Pedig lehet hogy holnap bedöglik rajta a még gyári turbó, kettőstömegű, vagy bármi más...

Az a 22 éves Corolla is gondolom pont ugyanannyit tud. Pont olyan kényelmes, biztonságos, ugyanannyi extra van benne, ugyanolyan erős, ugyanolyan jól fogyaszt, ugyanolyan környezetvédelmi besorolású... Eszembe nem jutna ilyet tenni.

2021. ápr. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ne bontóba vidd hanem hirdets be jofogáson nagyon olcsón...a katalizátor miatt meg fogják venni (csak ne lakatosék dzsézönék) jobban jársz a bontó 10 ezret ad csak.
2021. ápr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!