Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv. Vettem egy autót és...

Üdv. Vettem egy autót és kiderült, hogy sok baja van amit nem közöltek velem, szeretnék elállni a vásárlástól, A kérdésem nem is ehez tartozik hanem hogy nem érem el az eladót, így nem tudom a szándékom jelezni felé.Mit tegyek? Milyen szervhez ford?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 14. 19:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az nem szabályos, hogy nincs a szerződésen cím.
2021. ápr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom..

Most töltöttem le (néztem meg) a gk. adásvételit és ott lakcím szerepel, nem lakcímkártya száma..

2021. ápr. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 krwkco ***** válasza:

Ha ismered a házat, akkor küldhetsz oda ajánlott levelet akkor is, ha nem a hivatalos címe. Ha messze van, a streetview-n is kikeresheted a házszámot.

A tértivevényes levél nem csak azért fontos, mert tudatni akarsz valamit az eladóval, hanem azért is, mert a nálad levő másolat bizonyítja, hogy a hiba közvetlenül a vétel után is fennállt.

Magánszemélynél ez a lényeg, mert ott is van 6 hónap szavatosság, de Neked kell bizonyítani, hogy a hiba már eladáskor fennállt. Nem számít hogy az eladó tudott róla vagy sem. De számítani kell arra is, hogy az eladó nem veszi vissza az autót, sőt árengedményt sem ad. (Ahogy a 10-es által linkelt videóban a Becsületesnepper szerint könnyen lehet.) Erre az esetre is ki kell dolgoznod egy tervet arra az időre, amíg nem alakul ki a végleges helyzet.

Viszont, ha az adatok hiánya miatt nem tudod átiratni és szándékosan megtévesztettek ezzel, akkor tényleg után kell nézned a hivatalokban, hatóságoknál, hogy mit tudsz tenni. De ez a hibáktól független.

2021. ápr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

1. Ahogy javasolták írj ajánlott levelet.

2. Az már szinte tuti, hogy 15 napon belül nem tudod átíratni, igaz, nem is ez a szándékot

3. Kezdeményezni lehet, de elég reménytelen hoci-nesze alapon visszaadni az autót.

4. Azért megkérdezném hány éves az autó, mennyiért vetted (megtekintett, üzemképes, kipróbált?), és milyen hibákat találtál, ami miatt elment a kedved tőle.

Kb. számíthatsz rá, hogy nem kapsz választ a levélre.

Meg arra is, hogy nem fogja (tudja?) lejelenteni az eladást, hacsak nenm nézik be az okmányírodán az eladó lakhelyének hiányát, bár azt szerintem pillanatok alatt tudják ellenőrizni, ha igaz a száma.

2021. ápr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Jut eszembe.. Tanúk voltak, nem elérhetők?

Szerintem borítékolhatnám a választ.

2021. ápr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Alapszabály, hogy a vevő is vigyen legalább egy tanút. Később jól jöhet.
2021. ápr. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!