Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valakinek van/volt tapasztalat...

Valakinek van/volt tapasztalata e9; e12; e23; e24-es BMW-kel?

Figyelt kérdés
Ezen típusok nagyon tetszenek, úgy néz ki, h összejönnek a dolgok, és megengedhetek magamnak egy szép példányt. Mikre kell odafigyelni ezeknél? Van egy halom fotóm, reklámújságom, kezelési kézikönyvem róluk, de úgy gondolom, gyakorlati tudás is kellene. A kérdés komoly, tavaly lettem kész egy kockalada felújításával, 2,5 milliót költöttem rá, + a sok munkaóra, műteni lehetne rajta, olyan kívül-belül, alul-felül. Első autóm egy viszonylag jó állapotú e30 volt, abból, és az e21-ből több is volt a családban, a komplett 4 hengeres motorpalettával találkoztam, meg a karbis kis m20-assal is. Nagyjából ismerem azokat a típusokat, "hátulütőik"-el együtt. Viszont a "nagy halak"-ról csak annyi infóm van, h az m30-as motor szívós és erős. És a többi? Mikre kell odafigyelni ezeknél?

2021. márc. 15. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Keress rá Draskovics Andrisra youtube-n, neki van egy gyönyörű 6 hengeres E28as BMW-je, amit 800 ezerért vett, és kb kifogta vele az aranyhalat, annyira jó az autó, hatalmas mákja volt. Kb 100ból 1 ilyen, de létezik: rozsdamentes, alig kellett költsön rá.

A legtöbb ilyen régi BMW vagy túlrestaurált aranyárban van mérve, vagy valami szakadt roncs már, amihez a világ összes pénze sem elég, meg persze az idő sem. Egy olyat kéne keress, mint Andrisnak van, gyári állapot, nem restaurált, de nagyon megvigyázott, jó állapotú autót. Ezek a legjobbak, legőszintébbek. A benzinmotorok mind jók, ezekben nem volt rossz motor, meg egyébként is 35-40 évesen már a megbízhatónak tartott motor is beszarhat, a szar, de valamikor felújított motor meg fog menni évekig.

Egyébként én már valahogy félek az ilyen nagyon régi autóktól, félsz használni, jajj esik az eső, elrozsdázik, ha nekimennek, jobban sajnálod mint egy új autót, stb. Már az E34es BMW is van annyira klasszik, és régi, hogy átadja az élményt. Én egy ilyet tákolgattam 10 évig, végig nálam volt, amíg a hülyegyerek autóból megbecsült youngtimer lett, minden hibáját kijavítottam 10 év alatt, és mire jó, értékes megbecsült autó lett, mit csináltam én marha a tavaly? Eladtam. Azóta is a hajam tépem ha rágondolok.

2021. márc. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Könnyen belefáradhat az ember, valaki meg is gyűlöli a végére, s végül a következő tulaj élvezi a munkád gyümölcsét. Olyan is van, h nincs már benne kihívás és unalnas lesz. Vagy tényleg nagyon fogod félteni még a széltől is. Nézegettem e32-t meg e34-et is, de azok nekem már túl konformista, túl kiforrott autók. Kevés bennük a "lázadás" :) No meg: gyerekkori álmaim a cápák. Talán utoljára elébe tudok vágni az áremelkedéseknek. Az e28 egész jó kompromisszum, egy időben bolondultam érte, viszont az is drága, meg legfőképpen "divat" lett (lehet h éppen ezért is drágult meg?). Mindegy, majd vmi lesz. Köszönöm a válaszod. És kár h eladtad a gépet ;)
2021. márc. 17. 21:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát azért az E28 sosem volt gyakori, most meg pláne nem. Mindenesetre érdemes lehet belevágni, most még viszonylag ésszerű áron is kaphatsz.
2021. márc. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!