Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol tudok dugattyút, hajtókart...

Hol tudok dugattyút, hajtókart, illetve szívó/kipufogószelepet gyártatni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 18. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Dugattyút teljesen egyedi kivitelben gyártatni elég meredek dolog, viszont egy komolyabb gépműhelyben meg lehet oldani egy-egy szériamotorhoz készült dugattyú kis mértékű átalakítását (pl. kétüteműek esetén szoknyaigazítást a szívás vezérlési szögének átalakításához, négyüteműeknél szelepzsebelést, púp átalakítását). Szelepeket szintén gépműhelyben tudsz átalakíttatni, mert az eredeti anyag beszerzése nem egyszerű, ráadásul a hőkezelést sem sok helyen tudják megoldani (egy különleges, némiképp régimódi nátriumtöltésű vagy egy két részből súrlódásos hegesztéssel készített szelep gyártása gyakorlatilag lehetetlen kisipari körülmények között). Hajtókart pedig rendelni tudsz valamelyik tuningműhelytől: nagyon sok elterjedt motorra gyártanak gyárival megegyező vagy annál jobb (könnyebb, erősebb, H-profilú) hajtókarokat.
2010. aug. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de az a probléma, hogy sehol nincs ekkora méretben, amekkorában kellene. 33mm-s furatba kellene, 4T dugó..
2010. aug. 19. 00:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy jó ötlet gyártatni. Anno azt hiszem az Ikarusnál vettek egy gépet 2 milliárdért és az összes dugójuk amit azzal gyártottak megszorult. Próbáld meg inkább a netet használni. Szerintem.
2010. aug. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kicsit konkrétabban, mihez kéne, milyen célból?
2010. aug. 19. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egészen pontosan tervezgetem egy motor építését, pillanatnyilag tájékozódási szinten állok, mit honnan lehetne beszerezni, a rajzok egy része már megvan, váltó megvan. Az ötlet alapja a Honda RC148, ami egy 1960-as évekbeli, 5 hengeres, 125 köbcentis, 8 sebességes motor.
2010. aug. 19. 13:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem semmi! Szerintem keress egy CNC-st, könnyebben útba tud igazítani.
2010. aug. 20. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

egy rallys pasinak rendszeresen mi csináltuk a hengerfejeit.

ha jól emlékszem visegrádot emlegették ,ahol 1 kisöreg leöntött állítólag bármi dugót.Szerintem ilyen hely több is van és nem is az a nagy kérdés hogy hol hanem hogy miből??

2010. okt. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!