Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy nap alatt mekkora távot...

Egy nap alatt mekkora távot lehet megtenni motorral?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szerintetek egy nap alatt mi az a táv amit le lehet nyomni motorral? Nyílván nem 50-es motorra gondolok. Mondjuk számoljuk úgy hogy azt a 130-140-es utazó tempót tudod kényelmesen tartani. Egyedül vagy motoron, tehát nem kell nézz mást hogy most ő akar megállni. Nem kell sok cuccot cipelj mert kocsival viszik a tiédet is. És nagy átlagban maximum csak tankolni álsz meg, esetleg akkor mozogsz egy kicsit. És szinte végig pályán mész. Szerintetek így mi az a távolság amit kényelmesen le tudsz nyomni, és mi az amit ha nem is kényelmesen de képes az ember levezetni egy nap alatt. Pl, kocsival 12 óra nem egy nagy dolog egyhuzamban, motorral ez mennyire más?

2021. márc. 4. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

a lényeget nem írtad..más 250 es négyüteművel, és kétüteművel. A kényelem igazából a négyszázas fotelmotornál kezdődik. Azzal vidámabban lehet akár Prágáig is egyhuzamban(bár nem sok értelme van)

Aztán ott van a legalább 1200-as Harley, de a 2000-es már tiszta amerika. Ezer km nem lehet gond. A Honda Goldwing-al napi ezer km nem tétel.

Autóval 22 óra alatt értem Bp-ről Isztambulba. Ugyanezt 400-as fotelmotorral is meg tudnám tenni.

2021. márc. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nyílván 4 üteműre gondoltam, és mondjuk azért 400ccm-től felfele valami sporttúra motor hogy azt a 130-as tempót tényleg tudja tartani gond nélkül, és hogy az ember segge se halljon meg mint mondjuk egy full sport vagy sm motoron. De akkor egy konkrét példa, kíváncsi vagyok ki mit mond. Budapest-Görögország Katerini. És valami A2-es motorral, gs 500, kle 500. A felálás ugyanaz. egyedül vagy motorral, acsoport többi tagja autóval megy melletted szóval tényleg csak tankolni kell megállni. Kb., 1050KM körül van az út. Egy seggel le lehet nyomni egy ilyen kaliberű motorral?
2021. márc. 4. 15:27
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok minden múlik a konkrét motoron, úgyhogy most az általad leírt 2 motorral kapcsolatban ez a véleményem:


Hát egyik se ideális 130-140-es utazóhoz. Minimális a szélvédelmük, illetve az már az erejük teteje lassan (150-160 a vége ezeknek a motoroknak). Én úgy számolok magamnak, hogy kocsihoz képest 20%-kal fárasztóbb, ha használok rendes füldugót (EarPeace vagy valami egyéb márkás). És ez úgy, hogy az én motorom egy 900-as, magasított plexis túramotor, amivel 6-osban elvagyok 140 környékén kényelmesen. Illetve időjárástól is függ. Ha viaskodni kell oldalszéllel, esővel, akkor nyilván még kevesebb, ami értelmesen megtehető.


Illetve ilyen távnál már az is bejön a képletbe, hogy a táv 2. felénél az ember fáradtabb, dekoncentráltabb. Tapasztalatlan motorost óva intenék ilyen távtól, főleg ilyen motorral. Egy tapasztaltabb esetén nem annyira veszélyes, mivel még fáradtan, dekoncentráltan is valószínűleg jobban reagál potenciális váratlan helyzetre, mint egy újonc.


De hogy konkrétan a kérdésre is válaszoljak... Igen, akár teljesíthető is. Kényelmes nem lesz. Segít, ha az ember kipihenten indul, használ füldugót, gyakran (óránként) megáll 5-10 percre pihenni, illetve megfelelő motoros ruházatot választ az úthoz. Olyan, ami nem lobog, nem ereszt át túl sok menetszelet, de nem is sülsz bele. Nekem a leghosszabb nap ilyesmi körülmények között Mostar - Budapest volt utassal, ezzel a 900-as motorral. Nekem a kényelmesnek mondható széle volt már, a páromnak viszont már sok volt. Szerintem egyedül, ezzel a motorral, jelenlegi tapasztalatommal 1000 km-t is bevállalnék, de nem lenne a kedvenc napom. Ha visszagondolok az előző motoromra, ami 650-es A2-es széle túraendúró volt (mint a KLE500), amikor még kisebb rutinom volt, akkor azt mondanám jelen fejemmel a fiatalabb önmagamnak, hogy 1000 km már sok lesz. Felesleges kockáztatni.

2021. márc. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ment a zöld kéz. :)
2021. márc. 4. 17:54

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!