Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak 600-700 ezer...

Első autónak 600-700 ezer forint körül milyet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Nincs szükségünk komoly vagy nagy autóra. Nézegettem a használt autókat, 2007-2008-asokat lehet kapni ilyesmi árban, viszont nem tudom igazából melyik márka lenne jó. Ha nagyon muszáj, akkor lehet kicsit drágább is, de inkább ez az ár kategória.

Első autó lenne, két embernek, szóval a 3 ajtósak is szóba jöhetnek. Nagyrészt városi használatra, bevásárlás stb, meg néha távolabb menésre. De azért sem kell olyan komoly, mert mindketten tudunk kölcsönkérni jobb autót, vagy nagyobbat, ha arra lenne szükség, viszont egy kisebb saját is jól jönne már.



2021. márc. 1. 11:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy Suzukit nem szeretnénk, azokat sosem bírtuk, rossz tapasztalataink vannak velük. Opelt, VW-t, Fiatot, Renault-t, Peugeot-t, ilyesmiket néztem.
2021. márc. 1. 11:31
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

Itt igazából teljesen mindegy, ugyanis ezek mind 10 év fölötti autók lesznek, úgyhogy bármilyen probléma előjöhet váratlanul. A jobban megkímélt, vagy rendszeresen szervizelt kocsik lehet ettől az összegtől drágábbak lesznek. Bármelyik jó lehet, ha költöttek rá.

Opel Corsa

VW Polo

Fiat Punto (ebben az évjáratban Grande van)

Renault Clio

Peugeot 207

2021. márc. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én inkább a 2000-es évek első feléből vennék egy jó állapotú kocsit, onnan már jókat kapsz ennyiért. Fiatalabbat is kapsz, de nem szerintem abból inkább az "alját".

Amit ajánlok:

VW Polo 3

Polo 4, Skoda Fabia (az 1.2 benzin motorral kerüld őket, ha ez a típus akkor inkább az 1.4PDTDI)

Corsa C

A VW -nél és a Skodánál a rozsdára figyelj nagyon, küszöbök elől, sárvédőív szeret rohadni. De ha egy rozsdamenteset találsz, az jó választás lehet.

Nekem Polo 4 1.4PDTDI van, közel 300ezer km-el, én nagyon elégedett vagyok vele minden téren. Most van az hogy a turbó már picit kezdi hordani az olajat de talán 5e km alatt egy fél litert evett meg, szóval az még semmi. És mielőtt még elmondanának mindennek, hogy "városba nem jó a dízel", én is főleg rövid távra használom. 10 ezrenként olajcsere, és hidegen nem kenem neki, és tökéletesen működik.

2021. márc. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzért olyat érdemes venni, amiből sok van. Abból lehet jó állapotút találni és fenntartani is könnyebb.

Opel Astra G esetleg H: benzines, 1.4 vagy 1.6 motorral

2021. márc. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sokat segítettetek!
2021. márc. 2. 10:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!