Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha ilyen időben (-4 és -6...

Ha ilyen időben (-4 és -6 fok) lemosom az autómat kézi autómosóban, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Egyből ráfagy minden, vagy a víz összetétele miatt nem fog ilyesmi történni?
2021. febr. 12. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem befagy a mosó "lándzsa"
2021. febr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű. Én ennél "enyhébb" időben fújtam a szélvédőre ablaktisztítót, és egyből jégkristályos lett az üveg.
2021. febr. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel meleg víz jön a mosóból és vegyszeres így nem fog azonnal ráfagyni, de be fog folyni a résekbe és ahol nem szárad meg ott este össze fog fagyni mindeni, kisebb vagy nagyobb anyagi károkat okozva esetenként
2021. febr. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor moss autót, ha éjjel, illetve hajnalban sem fagy napokig! Más az, amikor kívülről ráverődik a sár, és más az, amikor a nagy nyomással permetezett víz oda is bejut, ahová nem kéne, és ahová a kerék nem veri be a sarat.
2021. febr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20%

Nem fog ráfagyni, menet közben meg felszárad a nagyja.

Nappal azért nincsenek olyan mínuszok, hogy a meleg autóra gyorsan ráfagyjon a víz. Ha otthon lemosod, és utána kint áll, akkor esetleg töröld le.


Jobb is télen gyakrabban mosni, a sózott utak miatt.

2021. febr. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A mosó "lándzsa" nem fagy be, mert egy vékony sugárban mindig jön belőle a víz.


Viszont én autót ilyen időben csak vödörből, szivaccsal mosnék, mert a nagynyomású tényleg oda is benyomja a vizet, ahova nem kéne, és az nagyon soká/nehezen fog kiszáradni.

2021. febr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, amik alapján még egy jó pár napig biztosan nem mosom le az autót :)
2021. febr. 12. 19:09
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán mostam le nem egyszer -5 fok körüli hőmérsékletben. Ugye melegvízzel mosom, nem fagy rá azonnal. Utána ahogy elindulok, hamarabb megszárad a menetszéltől, nem fagy rá. Ablakokat amúgy is áttörlöm mindig. Ami viszont gond, hogy az ajtók hajlamosak befagyni ezután, minden autóban.
2021. febr. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!